У tripmydream Андрія Буренока пророкують ціну авіаквитків за півроку. Як вони це роблять

Андрій Буренок – засновник пошуку авіаквитків і подорожей tripmydream. До того як кордони закрилися через карантин, на його сайті шукав квитки кожен четвертий житель України. Всього було 15 млн унікальних відвідувачів в год. В спецпроекті з UDP і KAN Development Андрій Буренок розповів, як в tripmydream впроваджують інновації, скільки даних для цього аналізують і як зберігають бізнес і команду в умовах кризи.

Як ми впроваджуємо інновації

Ми створюємо продукт, який змінює підхід до ринку подорожей. Багато працюємо, щоб зробити його технологічним, і постійно впроваджуємо інновації. Живемо тим, що робимо: аналізуємо мільярди даних щодня, що вимагає потужних серверів і складних алгоритмів роботи. Тому у нас ціла команда програмістів і чотири людини, які займаються великими базами даних.

Андрій Буренок

tripmydream – це не просто авіаквитки. Їх пошук з’явився вимушено, тому що треба було на чомусь заробляти. Головний наш продукт – рекомендації людині, куди їхати, коли їхати і коли купити квиток. Так tripmydream вирішує три головні болі мандривника.

Ми створюємо технологію, яка дозволяє прогнозувати вартість авіаквитка, не запрошуючи її у продавця. Наприклад, квиток Київ – Париж коштує сьогодні € 200. Виходячи з безлічі даних, ми можемо з точністю в 85% прогнозувати, скільки цей переліт буде коштувати завтра, післязавтра – і так на кілька місяців вперед. Це дозволяє шукати дешеві квитки на будь-які дати без прив’язки до міста за лічені секунди.

Хочемо  довести точність до 90-95%, але для цього потрібно встановити більше серверів, купувати більше даних і краще їх обробляти. Ми до цього ідемо.

В майбутньому хочемо підказувати людям, куди поїхати, виходячи з їхніх переваг і поведінки. Кожному підходить не тільки якась конкретна держава, а й місто. Наприклад, Рим дуже відрізняється від Венеції. Завдяки алгоритмам ми аналізуємо поведінку користувачів, а також погоду, ціни на авіаквитки і так далі. І тоді рекомендуємо, куди можна поїхати під певний бюджет. Для користувачів це все буде безолатно.

Зараз ми робимо новий продукт tripmix, який орієнтований на іноземні ринки. Він допоможе самостійним мандрівникам організувати свій тур по Європі.


Читати також: Дешеве житло, пляжі і немає карантину: 7 найкрасивіших країн, відкритих для віддаленої роботи


Тобто ми складаємо маршрути за допомогою штучного інтелекту, рекомендуємо різні види транспорту для пересування і пояснюємо, навіщо відвідувати те чи інше місто і країну.

Яким був перший офіс

Я живу в Києві вже 18 років, і у мене було багато офісів. Працював в корпораціях, в кращих бізнес-центрах і навіть в квартирах.

Коли створювався tripmydream, ми з співзасновником Тарасом і головним дизайнером Андрієм по четвергах збиралися у мене вдома або в кафе – обговорювали, куди рухатися далі. Потім стали зустрічатися частіше. Згодом команда виросла до 15 осіб, і всі ми продовжували працювати у мене. У квартирі площею 55 кв. метрів нам стало тісно, ​​тому я почав шукати, куди переїхати.

Півтора року  тому я опублікував про це пост в Facebook і попросив ради, де орендувати приміщення. Мені запропонували UNIT.City.


Читати також: UNIT.City отримає 50 млн євро на будівництво 4 нових кампусів


Через кілька днів я приїхав, подивився, які є вільні місця, і через місяць ми з командної переїхали.

Андрій Буренок в UNIT.City
 

Багато бізнес-центрів  не приносять ніякої цінності крім того, що ти там сидиш. Там стільці, столи і кафе поруч. Але для бізнесу важливо інше – перебувати серед таких же, як ти, підприємців або стартаперів. Це те, що є в UNIT.City.

Яка атмосфера в UNIT

У UNIT знаходишся в епіцентрі постійного розвитку. Це місце, де щось старе руйнується, а нове створюється. В якійсь мірі символічно, тому що наша компанія робить те ж саме. Ми перевертаємо підхід до подорожей.

Коли ми сюди переїжджали, тут був всього один великий конференц-зал, в якому містилися 100-150 чоловік. Зараз залів  два, ними користуються компанії, які роблять різні платні і безкоштовні події. Не можу сказати, що ми ходимо на всі, але в минулому році Василь Хмельницький привозив сюди Джека Ма, і я був на цій зустрічі.

 


Читати також: Який бізнес в Україні зростає на 30% під час кризи. Василь Хмельницький


Багато  співробітників tripmydream ходять в безкоштовний спортзал UNIT, а влітку тут можна попрацювати в кріслах-мішках на вулиці. Ми знаходимося практично в центрі Києва, співробітників без свого авто розвозять безкоштовно в різні частини міста.

У UNIT Андрію   подобається атмосфера постійного развитку 

За півтора року в UNIT ми розширили команду з 15 до 20 осіб, тому довелося додавати столи. У сусідньому корпусі є приміщення на  300 метрів з панорамними вікнами, але ми ще на нього не заробили. В якомусь сенсі це для мене стимул, щоб рости далі.

Приїзжаючи  на роботу в UNIT, я спостерігаю, як поруч на території будується проект з житловими кварталами. У березні на тиждень їздив на Кіпр, а коли повернувся, побачив, що додалася пара поверхів. Знаючи, хто забудовники, я впевнений, що вони зроблять добре.

Як я керую командою віддалено

До карантину я дуже багато подорожував – з сім’єю, по бізнесу і для зйомок свого блогу. Дві третини року зазвичай проводив не в Києві. Після початку епідемії подорожувати став менше, але недавно вже побував в Карпатах, Одесі та у Львові.

Керувати компанією на «удаленке» дуже непросто. На початку березня тиждень провів на Кіпрі, де знімав блог з 9 ранку до 6 вечора. Весь цей час був в напрузі: думав про місця зйомки, про композиції. Потім приходив і повертався до робочих питань. В результаті закривав ноутбук об 11-12 ночі.

Так виглядає більшість моїх поїздок. Ти ніби й був на Кіпрі, в Кореї, Гонконгу, Штатах, а в підсумку працював ще більше. Просто робив те ж саме, що в офісі, але в більш стислі терміни. Зі сторони  це виглядає класно: чувак подорожує, бачить багато країн і отримує цікавий досвід. Але люди не бачать зворотний бік.

Як ми задаємо напрямки в команді

У своїй компанії я і CEO, і операційний директор, тобто займаюся і стратегією, і поточними справами tripmydream. Ми ще не на тому етапі розвитку, щоб я міг комусь делегувати ці функції. До того ж я отримую задоволення від того, що роблю.

Свого часу ми перейшли на систему OKR (Objectives and Key Results, або «цілі і ключові результати». – прим. ред). Ми вибираємо тільки одну або дві найголовніші цілі на найближчі три місяці і розкладаємо її на дрібні.

Раз в три місяці ми збираємо всю команду і окремі напрямки. Три дні обговорюємо, що відбувається на ринку, аналізуємо свої результати і ставимо  мету.

Це як якщо б ви йшли пішки до Босфору і потрібно було б вирішити, хто відповідає за постачання, хто за перенесення речей, а хто – за аптечку. У бізнесі те ж саме – ми розкладаємо мету на компоненти і визначаємо відповідальних. У підсумку разом йдемо до однієї мети, але кожен відповідає за свою частину роботи.

Як ми переживаємо кризу

tripmydream – компанія, яка ні в кого не взяла ні копійки інвестицій і повністю розвивалася за свої гроші. За рахунок того, що ми реінвестували все зароблене, змогли вирости органічно і залишитися незалежними. Тому під час кризи ми можемо самі вирішувати, що робити далі – скоротитися або переоріентуватися.

Спочатку через коронавирус  наші продажі впали на 40%, з третього тижня лютого – на 70%, в березні – на 90%. Зараз вони складають до 20% від тих обсягів, які були до карантину. І ніхто не знає, коли це все  закінчиться. Навіть коли паніка спаде і кордони відкриються, потрібно буде ще 6-9 місяців, щоб дійти хоча б до 50% від тих показників, що були рік-півтора назад.

Зате на карантині ми разом з хлопцями з IceCream довели до розуму наш мобільний додаток, скоро його запустимо. Щоб якось відвернути людей від страшних новин, під час ізоляції ми запустили проект #tripmyhome: закликали відтворити вдома атмосферу країни, куди люди хочуть поїхати, зняти на відео і викласти в інстаграмі. У проекта  було більше 4 тис. активних учасників і мільйони охватів в соцмережах. Також я веду свій YouTube-канал про подорожі і запустив новий особистий канал.

Щоб  зменшити витрати, ми перестали витрачати гроші на маркетинг. Скоротили контекстну рекламу в Google, куди йшло більше $ 20 тис. на місяць. Прибрали платні кампанії в соціальних мережах, поміняли дорогий сервіс MailChimp на український Sendpulse – і тепер заощаджуємо майже € 1000 в месяц.

У нас було майже 35 осіб, в основній команді – близько 20. Ми нікого не скорочували, не знижували зарплати, платимо вчасно. З травня трохи переглянули формат оплати для кількох людей в маркетингу: тепер це ставка і відсоток. В результаті деякі почали заробляти навіть більше, ніж до карантину. Хто хоче, шукає можливості, хто не хоче – виправдання.


Читати також:  До роботи в офісі повернулися 68% компаній в Україні – ЄБА


Зараз велика частина команди вже повернулася в офіс. Частина людей продовжує робити новий продукт tripmix, інші займаються аутсорсом  для інших проектів. Також ми запустили комплексний курс по інтернет-маркетингу, де ділимося своїм досвідом і навчаємо з нуля інших. Зараз там навчаються 170 осіб, яких ми в основному набрали завдяки моєму каналу в YouTube.

Раніше  я реінвестував весь прибуток у розвиток бізнесу, нові сервери, нових людей і розробку. Сьогодні потрібно зізнатися: ми спалюємо гроші. Моє головне завдання – зберегти команду, щоб бути готовими до перезапуску ринку подорожей або до нових проектів в інших сферах.

Команда – це головне, що у мене є, і я не хочу нікого втратити. Повірте, це складно – зібрати в одному місці тих, хто не тільки може продуктивно писати код і придумувати рішення, але і кожен день спілкуватися з посмішкою. З моїми хлопцями я хотів би зробити ще щось цікаве. І так, можливо, не в сфері подорожей. Зараз якраз той етап, коли ми чекаємо осяяння і шукаємо цікаві ідеї та проекти. Ясна річ, що будуть ті, хто піде в пошуках чогось свого і нового. Я, звичайно, переживаю з цього приводу, але намагаюся спокійно сприймати і відпускати. Всіх не втримаєш, залишаться ті, хто повинен залишитися.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ