Українці в Канаді: повна інструкція для переселенців

 

Канада готова прийняти необмежену кількість українців і надати їм дозвіл на роботу на три роки. Роз’яснюю, як виїхати за океан, оформити документи та знайти житло.

Як оформити канадську візу

Будь-який українець може подати заявку на трирічну канадську візу в межах Канадсько-українського дозволу на в’їзд у надзвичайній ситуації. Заявку подають онлайн на сайті Міністерства імміграції Канади. На нашому сайті ви можете знайти докладну інструкцію, як заповнювати заявку.

Українці в Канаді: повна інструкція для переселенців

Іванна Павленко

Збори за оформлення візи та здачу біометрії (відбитків пальців, фото) для українців скасували. Біометрія, яку ви робили при оформленні закордонного паспорта, не підійде. Канадці визнають лише ту, що зроблена в їхніх візових центрах. Де вони знаходяться в Європі, можна подивитися тут.

Щоб подати заявку на всю сім’ю, достатньо мати українське громадянство чи посвідку на проживання в Україні. Можна включати до сімейної заявки і близьких родичів з іншим громадянством.

Не потрібно:

  • Мати закордонний паспорт. Якщо його немає, вам оформлять тимчасовий проїзний документ, а дітей внесуть до паспорта одного з батьків.
  • Бути вакцинованим від COVID-19. Але якщо ви не вакциновані, доведеться два тижні в Канаді провести в карантині.
  • Надавати виписки з банку та довідки про відсутність судимості.
  • Проходити медогляд. Після прильоту в Канаду у вас буде 90 днів, щоб зробити рентген грудної клітини й аналіз крові.
  • Поспішати зі здаванням біометрії. Термін 30 днів з моменту подання заявки для українців наразі скасували через великі черги.
  • Платити гроші за оформлення візи, біометрію, пошук роботи.

Якщо є якісь проблеми, наприклад втрачені документи, ви можете зателефонувати на спеціальну гарячу лінію +16133214243 для громадян України.

Як оформити дозвіл на роботу

Одночасно з поданням заявки на візу ви можете подати заявку на відкритий дозвіл на роботу.

Українці в Канаді: повна інструкція для переселенців

Заявка на відкритий дозвіл на роботу

Відкритий дозвіл на роботу на три роки дає змогу влаштовуватися до будь-якого роботодавця та звільнятися без повідомлення міністерства імміграції.

Люди, які приїжджають за робочою візою, зазвичай мають підписувати контракт на два роки й оперативно повідомляти міністерство про будь-які зміни.

Що робити після подання заявки

Лист-підтвердження, що ваша заявка обробляється, надходить того ж дня або наступного. Ви повинні зареєструватися в тому візовому центрі, де вам буде зручно здати біометрію, та приїхати туди з листом від Міністерства імміграції та оригіналами ваших документів. Після цього ви чекаєте на рішення міністерства.

Якщо ви хочете перевезти до Канади тварин, їх потрібно чипувати, а також завчасно прищепити від сказу та інших хвороб.

Важливо враховувати, що Канадсько-український дозвіл на в’їзд у надзвичайній ситуації не передбачає безкоштовний переліт, надання житла та допомоги.

Ціни на переліт з Польщі чи Німеччини до Канади коливаються від 280 до 1 тис. євро. За тварин доведеться доплатити за вагою, як за багаж.

Протягом трьох діб перед в’їздом до Канади слід зареєструватися в системі ArriveCan. Для цього потрібно встановити програму на смартфон або створити обліковий запис з комп’ютера і роздрукувати квитанцію зі своїми даними, щоб пред’явити її при в’їзді. В ArriveCan ви вводите інформацію:

  • про вашу вакцинацію;
  • про зданий перед в’їздом тест на COVID-19;
  • про ваш карантинний план, тобто про місце, де ви проведете два тижні, якщо ви не вакциновані.

Як знайти житло в Канаді

Багато людей у ​​Канаді готові запропонувати українцям житло. У Канаді велика українська громада – 1,4 млн людей.

Недавнє соцопитування показало, що канадці набагато привітніше ставляться до українських біженців, ніж до сирійських у 2015 році: 80% мешканців вважають, що Канада має приймати українців, 79% – що треба продовжувати надавати гуманітарну допомогу.

На цьому сайті можна ввести місто, куди ви хочете відправитися, і знайти потрібний варіант, зв’язатися з господарями житла.

Тут можна шукати безкоштовне житло на інтерактивній карті. Деякі люди із сільських районів Канади пишуть, що готові прийняти на фермі велику родину і не вважають проблемою, якщо переселенці погано розмовляють англійською.

Якщо ви збираєтеся винаймати квартиру, то це досить дорого. Середня орендна плата за житло по всій Канаді у лютому 2022 року – 1,8 тис. канадських доларів на місяць, у великих містах цінник починається від 2 тис. на місяць.

Щоб дозволити собі квартиру середнього розміру з двома спальнями в таких містах, як Ванкувер, Торонто та Вікторія, орендарі мають заробляти щонайменше 100 тис. канадських доларів на рік. При цьому зарплата від 50 тис. на рік у Канаді вважається досить пристойною.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ