Українські вчені отримали Шнобелівку з фізики. Вони вивчали вплив вібрацій на черв’яків

Цього року комітет Шнобелівської премії відзначив дослідження українських вчених – фізика Івана Максимова і математика Андрія Потоцького. Про це повідомляє «Українська правда».

Вони вивчали вплив вібрацій на живих земляних черв’яків. Виявилося, що черв’яки реагують на вібрації подібно до крапель води. Детальніше про дослідження можна прочитати тут.

В описі дослідження говориться, що вчені протестували вплив вібрацій на чотирьох видах земляних черв’яків. У підсумку вони з’ясували, що вертикальні вібрації призводять до того, що в хробаків виникають субгармонійні хвилі Фарадея (хвилі на поверхні рідини, які з’являються при вібрації ємності).

Це, в свою чергу, може пояснюватися тим, що у черв’яків є гідростатичний скелет з гнучкою шкірою і заповнена переважно рідиною порожнина тіла.

Шнобелівську премію (Ig Nobel Prize), що пародіює «Нобелівку», роздають вченим з 1991 року. Нею відзначають найбезглуздіші і смішні наукові дослідження в світі. Вона проходить під девізом: «Відзначаємо досягнення, які спочатку смішать людей. А потім змушують задуматися ».

Серед її лауреатів різних років: лікування хвороб за допомогою піци, аналіз квадратних какашок вомбатів, гіпотеза про те, що коти – це рідина.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ