Україна відмовиться від паперовогого документообігу вже до листопаду – Зеленський підписав закон про paperless-режим

Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 1689-IX, який передбачує впровадження без паперового документообігу та забороняє держорганам вимагати паперові документи, якщо аналогічна інформація уже є в державних реєстрах.

Як відмітив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, реалізація закону буде закінчена на протязі трьох місяців. Тобто реальні зміни українці побачать тільки в листопаді 2021 року.

Після вступу в силу закону українські держоргани більше не зможуть вимагати паперові документи, довідки та посвідчення, якщо аналогічна інформація вже є в державних реєстрах.

” Завдяки режиму “без паперу” кількість е-послуг значно збільшиться, а корупційна складова – буде остаточно знищена. Мінцифри активно працюють над автоматизацією послуг, щоб виключити вплив людського фактору на прийняття рішення”, – написав Шмигаль.

Отже Мінцифри активно працють над автоматизацією послуг, ключовими напрямками цифровізації – цифрові законодавства, цифрові документи, електронний документообіг та Е-послуги для будь яких ситуацій.

” Зараз ми працюємо над впровадженням цілого пакету послуг, які також буде функціонувати в “Дія”: подача заяви про укладення шлюбу, запис в чергу в дитячий садок, довідка про місце навчання, призначення пенсії та субсидій, декларація з сімейним лікарем, е-лікарняний і тому подібне. До 2024 року Мінцифри планують оформити 100% послуг”, – відмітили в Мінцифри.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ