Україна законодавчо ввела цифрові паспорти: що це значить

Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроект №4355, який з 23 серпня 2021 року прирівняє цифровий паспорт до паперового.

Раніше юридична сила цифрових документів визначалася відповідною постановою Кабміну в якості експерименту, проте законодавчо це не прописувалося.

.                                                .                                                  .

Україна першою в світі законодавчо ввела цифрові паспорти

Закон прирівнює біометричний паспорт та ID-карту в додатку «Дія» до паперових документів з 23 серпня 2021 року.

«Україна стала першою державою світу, у якій цифрові паспорти стали повними юридичними аналогами звичайних документів. Це – інноваційний крок не тільки для нашої країни, але і всього світу », – зазначив міністр цифровий трансформації Михайло Федоров.

При цьому для користувачів істотних змін не відбудеться – вони просто продовжать користуватися документами у додатку «Дія». Цифрові паспорти буде можливо пред’являти на території України для посвідчення особи і підтвердження громадянства, крім випадків перетину державного кордону, в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

Постанова Кабміну була тимчасовим експериментом

До цього можливість використання цифрових паспортів забезпечувалася у рамках реалізації експериментального проекту, запущеного постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2020.

Але експериментальний проект був тимчасовим і термін його дії закінчувався в кінці 2021 року, після чого постанова втрачала свою силу. Закон же закріплює визначення таких понять як «е-паспорт» і «е-паспорт для виїзду за кордон», а також робить можливим використання електронних паспортів після 2021.

«Юридична форма постанови КМУ про новий сервіс або документи – постанова про експеримент. Це нормальна юридична практика для таких нових для держави рішень. Успішний експеримент є хорошою підставою для легалізації вже на рівні закону », – повідомили в прес-службі Мінціфри.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ