Українська IT-галузь недоотримала $ 199 млн через коронавірус

Криза через пандемію коронавірусу призвела до того, що зростання експорту IT-послуг сповільнилося. За підрахунками експертів BRDO, українська IT-галузь через це недоотримала близько $ 199 млн у II-III кварталі.

Серед основних причин такого просідання:

  • зменшення попиту на послуги через фінансові проблем замовників;
  • зменшення продуктивності через карантинні обмеження;
  • неможливість для співробітників працювати через захворювання.

Як відзначають у BRDO, український експорт IT-послуг зростає протягом останніх дев’яти років. Але темп зростання скоротився в II кварталі і став найнижчим із 2014 року. Показники III кварталу свідчать про часткове відновлення темпів зростання IT-послуг.

Є два прогнози для галузі – оптимістичний і песимістичний:

  • В основі оптимістичного лежить припущення, що негативний вплив пандемії на IT-експорт закінчиться на II-III кварталах. І в ІV кварталі темпи зростання експорту відновляться до рівня 2016-2019 року – 25,8%. Експорт у цьому кварталі може скласти $ 1,5 млрд і $ 5,1 млрд за результатами року, тобто, виросте на 23%.
  • В основі песимістичного прогнозу лежить припущення, що пандемія буде негативно впливати на галузь і в IV кварталі, падіння продовжиться і складе 2% до попереднього кварталу. Тобто, експорт у ІV кварталі складе $ 1,2 млрд, і $ 4,6 млрд за результатами року (виросте на 11%).

У BRDO вважають, що реалістичний сценарій – це зростання в 14% у порівнянні з III кварталами 2016-2019, але зі знижуючим коефіцієнтом на основі результатів ІІ-ІІІ кварталів. У результаті експорт складе $ 1,3 млрд у ІV кварталі і $ 4,9 млрд на рік, тобто, виросте на 19%.

Читайте також:

Deutsche Bank пропонує обкласти додатковим податком тих, хто працює з дому

«Влада ніяк не підготувалася»: підприємці – про можливий локдаун

В Україні ввели карантин вихідного дня: список обмежень

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ