Український digital health: як бути в ресурсі та моменті

До 2017 року ми вже створили собі репутацію в IT бізнесі, однак у ряді таких напрямків, як ERP та IoT. Новий проект у форматі аутсорс був медичної спрямованості, причому національного масштабу.

Сама реформа системи охорони здоров’я в Україні розгойдувалася досить довго, але, стартувавши 20 вересня 2017 року, стрімко почала розвиватися. Згадуючи ті дні, можу стверджувати, що навчалися всі: і команда eHealth, і розробники МІСів (медичних інформаційних систем), і лікарні.

Flying start

Наш проект розпочався у травні 2017 року з першого знайомства з керівником, вибору стратегії продажу та впровадження майбутнього продукту. Чому саме із стратегії? Та тому, що ми мали визначитися в тому, чи будемо ми реалізовувати коробковий продукт або хмарне рішення? Як формуватиметься ціна? Чи можемо ми гнучко нарощувати функціонал? Вартість випуску оновлень? Труднощі навчання? І, звичайно, total cost of ownership.

Вище перераховані, безумовно, в повному обсязі питання, які ми ставили власникам майбутнього продукту.

Якщо провести паралелі з медициною (раз вже ми входили в цей домен) – ми зібрали консиліум: архітектори, бізнес-аналітики, провідні розробники. Тому що перед нами було поставлено завдання за три місяці реалізувати та вивести на ринок MVP майбутньої платформи МІС. Три місяці – це серйозний дзвінок!

Консиліумом ми вирішуємо будувати платформу з архітектури SaaS з використанням монолітного підходу в проектуванні на основі WEB рішень. Перекладу з технічних термінів: ми вирішили розробляти сайт у хмарі. Саме так сприйматиме продукт кінцевий користувач: відкриває сайт, авторизується та працює із системою.

Критика, помножена на експертність

У будь-якого рішення є плюси та мінуси. Про очевидні плюси: швидкість розробки, простота застосування та спрощена техпідтримка. Без мінусів ми, звичайно ж, не обійшлися: це монолітна архітектура (вже набагато пізніше ми частково перевели до мікросервісів), залежність кінцевого користувача від якості інтернету та складність виконання профілактичних робіт.

За короткий період розроблена нами система перетворилася на medical Big Data, акумулюючи у собі сотні гігабайт інформації на місяць. Запропонували замовнику візуалізувати дані в live дашборди, насамперед із захворювань, для відстеження епідеміологічних стрибків. І це було за три роки до пандемії Covid-19.

Слова замість чисел, і числа замість слів

Якщо говорити в фактах, то ми працюємо в умовах агресивного розвитку та стратегічної відповідальності національного масштабу. На рік ми випускаємо 17-20 релізів із новою функціональністю. 15 хвилинний простий сервер може коштувати того, що 10 тисяч стурбованих пацієнтів не зможуть записатися до лікаря.

Аудиторія сьогодні – це 29 тисяч користувачів-медиків, а сама система функціональності входить до топ-3 в Україні. Ремарка: на старті реформи було 8 провайдерів, а зараз – 45 різних систем. Ця аудиторія дозволяє спиратися на величезний пул запитів, що закладаються у стратегію розробки функціональності, природно у рамках технічних завдань eHealth.

Наразі проект продовжує активний розвиток. Конкуренція на ринку провайдерів МІС вимагають від нас перебувати на передовій розробці, а вміння команди гнучко адаптуватися під нові запити ринку дозволяє продукту залишатися одним із лідерів з набору та якості функціональності. To be continued!

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ