Український додаток не пропустили в App Store, замовник подав на розробника в суд

Львівський сервіс доставки продуктів та ліків літнім людям Rooki.net замовив розробку мобільного додатку для iOS. Готовий додаток не пропустили в App Store, і замовник подав на розробника в суд: на його думку, програму не опублікували саме з вини виконавця. Ця історія цікава ще тим, що третьою стороною у ній виступає український офіс Apple, який вже зареєстрований і набирає співробітників, але офіційно не запускався.

.                                  .                                  .

3 квітня 2020 року замовник звернувся до ФОП-програміста із завданням розробити iOS-додаток для сервісу Rooki.net, а також опублікувати його у магазині App Store. Сторони уклали договір, замовник перерахував розробнику 40 500 грн за роботу. Програміст написав додаток, але замовник не зміг його перевірити через деякі недоліки, згідно з матеріалами справи.

Замовник подав на програміста в суд, оскільки вважає, що той неякісно виконав свої зобов’язання і не виконав умови договору. Позивач просив у суді розірвати договір і стягнути з програміста матеріальні збитки у розмірі 48 500 грн та 10 000 грн моральної шкоди.

25 вересня Сихівський районний суд Львова прийняв позов до розгляду. І 16 березня 2021 року виніс рішення не на користь позивача. Суд прийняв таке рішення, оскільки встановив, що 6 травня 2020 року програміст виконав зобов’язання за договором «у повному обсязі», створив робочий та перевірений позивачем додаток Rooki, який перенесли на платформу App Store. Суд не знайшов доказів того, що позивач укладав двосторонній акт з переліком потрібних доробок і терміном виконання за додатком. Також суд не знайшов доказів того, що замовник листувався з виконавцем і говорив йому про претензії та недоліки у роботі програми.

У той же час, замовник (побажав залишитися анонімним) у коментарі розповів, що ФОП зірвав терміни розробки програми та відмовився допрацьовувати його, а також стер всю переписку, як тільки отримав претензію від замовника:

«Додатки (Android і iOS) розроблялися для волонтерської допомоги літнім людям. Проблеми виникли у несумлінному ставленні виконавця: були зірвані терміни виконання, додаток у результаті не відповідав вимогам App Store через відсутність механізму перевірки волонтерів. Виконавець у результаті відмовився допрацьовувати додаток, а після отримання претензії стер всю переписку в Telegram».

Відзначимо, що Android-версія додатку Rooki була опублікована у магазині Google Play в квітні 2020 року (у цьому ж місяці був укладений договір і на розробку iOS).

Відзначимо, що третьою стороною у справі виступає український офіс Apple. У грудні 2020 року той же суд ухвалив потребувати у Apple дані про те, чому програма не була опублікована в онлайн-магазині, а також – чи було це рішення пов’язане з технічними або програмними недоліками програми.

Замовник програми не згоден з рішенням суду і зараз готує апеляцію.