Український фонд SMRK продав свою частку в Preply полякам, примноживши вкладення в три рази. Деталі

 Фонд SMRK, який кілька разів інвестував в український стартап Preply, продав свою частку. Її викупив польський фонд.

Розповідаємо подробиці.

Що трапилося

Український фонд SMRK VC Fund продав свою частку в стартапі Preply, в який він вперше інвестував в 2015 році. Частку SMRK викупив польський фонд INOVO, він також інвестував в Preply. Деталі угоди не розголошуються.

Мультиплікатор виходу кратний 3.2х, і, за словами керуючого партнера SMRK Андрія Довженко, це непоганий результат.

«Зараз у Preply все добре, і ми вирішили зафіксувати прибуток. Фонд SMRK продовжує активно інвестувати в стартапи на ранній стадії, і нам потрібні кошти: за рахунок хорошого екзиту нам вдалося їх отримати », – каже Андрій Довженко.

Що відомо про SMRK

SMRK VC Fund – український фонд, який займається венчурними інвестиціями в стартапи на різних стадіях розвитку. Заснований в 2013 році, підтримує IT-проекти.

Як повідомляється на сайті, фонд підтримав безліч проектів, одноразово інвестувавши в них від $ 100к до $ 1М. На crunchbase  зазначено, що всього фонд брав участь в 21 раунді інвестицій.

Коротка історія Preply

Preply – майданчик для вивчення іноземних мов, а також інших предметів, таких як математика, біологія, хімія та інші. Сервіс з’єднує учнів з репетиторами у зручний для них час і проводить заняття онлайн. Є також офлайн-формат. На сайті можна знайти викладачів з України або інших країн.

Заснували проект українці Кирило Біга, Дмитро Волошин і Сергій Лук’янов в 2013 році.

Зараз там можна вивчити 50 мов, включаючи англійську, німецьку, іспанську, французьку, китайську, японську, італійську та інші. На платформі працюють близько 10 тис. викладачів, вартість занять – від $ 15 до $ 20 за годину. Оплата відбувається відразу після заняття, а гроші можна в будь-який момент зняти з електронного гаманця.

 

Що стосується інвестицій, то, за інформацією crunchbase   ,Preply підняв 6 раундів фінансування на загальну суму понад $ 15 млн. Український фонд SMRK вкладався в стартап в 2015 році, в 2018-му був серед учасників угоди на $ 4 млн. У 2020 році Preply підняв $ 10 млн від групи інвесторів. За словами Андрія Довженко, саме за цією оцінкою пройшов вихід SMRK.


Читати також: У Preply з’явиться свій офіс в США після залучення $ 10 млн інвестицій

Український фонд SMRK зробив екзит з Preply


 

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ