«Укрпошта» почала видавати посилки по цифровим документам з «Дія»

Національний поштовий оператор «Укрпошта» почала приймати цифрові копії документів з програми «Дія» для ідентифікації одержувача при видачі посилок. Про це повідомили в Мінцифри.

Нагадаємо, в «Дія» доступні тільки цифрові копії ID-карт і закордонних біометричних паспортів українців. Їх і можна використовувати для отримання посилок на пошті.

Для ідентифікації клієнта підходить тільки додаток «Дія» версії 2.0 і вище, оскільки саме в ній з’явилася функція ідентифікація особистості по штрих-коду при отриманні посилок на пошті.

Як це працює?

  • Оператор в поштовому відділенні сканує штрих-код на зворотному боці паспорта в додатку «Дія».
  • «Дія» передає дані в систему «Укрпошта».
  • Користувач забирає посилку.

Як уточнюють в Мінфіни, нові можливості ідентифікації поширюються на такі види відправлень:

  • внутрішні і міжнародні рекомендовані листи, бандеролі, поштові картки, секограми,
  • внутрішні відправлення без післяплати або з післяплатою на суму до 5000 грн ( «Укрпошта Експрес», «Укрпошта Стандарт», «Укрпошта SmartBox»),
  • міжнародні відправлення без митних нарахувань і після сплати.

Що змінилося

Нагадаємо, раніше поштові оператори не могли видавати посилки з післяплатою понад 5000 грн за цифровими документами через вимоги фінмоніторингу зберігати копію паспорта одержувача для таких відправлень.

Тепер такі посилки також можна отримати, пред’явивши «Дія 2.0» на «Укрпошта». Але не по валідації, як описано в інструкції, а шерінгом – тобто оператор зобов’язаний зняти копію з вашого цифрового паспорта. Процедуру в Мінцифри не уточнюють.

Що стосується низькоризикових посилок, «Укрпошта» і раніше могла отримувати їх за пред’явленням цифрового паспорта. Інше питання – як це було реалізовано на практиці. Тепер, очевидно, оператор відділення не зможе відмовити у видачі посилки по документам з «Дія».

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ