Усі зробили свій Clubhouse: що вийшло у Twitter, Spotify, Discord, Telegram і LinkedIn

За останній рік платформа Clubhouse зуміла залучити не тільки 10 млн користувачів, а й великі інвестиції, отримавши оцінку в $ 1 млрд (а зараз йдуть переговори про новий раунд інвестицій). Спостерігаючи за її успіхом і наслідуючи трендам часу, багато компаній вже запустили формат голосових чатів або працюють над ним. Хоча сам Clubhouse також не стоїть на місці, є побоювання, що сервіс може не впоратися з конкурентами, яких він же і створив.

Розповідаємо і показуємо, як виглядають аналоги Clubhouse у Twitter, Facebook, LinkedIn, Discord, Spotify, Slack і Telegram, і з якими ризиками на фоні розвитку нового формату стикається піонер.

.                                      .                                       .

Twitter Spaces

Twitter почала тестувати свою аудіоплатформу під назвою Spaces у грудні 2020 року. Приєднуватися до кімнат у якості слухачів можуть всі користувачі iOS, а створювати їх – поки тільки невелика група. У чаті є модератори, а користувачі можуть ділитися твітами або реагувати на розмову емодзі.

the titles features we’re talking about https://t.co/B5HmskxdH5@TwitterSpaces pic.twitter.com/tJhdECqi7e — Maya Gold (@mayagpatterson) February 24, 2021

На початку березня компанія анонсувала бета-тестування Spaces і на Android. На даний момент користувачі можуть приєднуватися до існуючих кімнат, але створювати власні – не можуть.

Spotify

У свою чергу, в кінці березня 2021 року компанія Spotify для впровадження функцій голосового чату в свій додаток, купила конкурента Clubhouse – Betty Labs, розробника програми Locker Room. У ньому користувачі у режимі реального часу можуть обговорювати поки тільки спорт. У найближчі місяці Spotify розширить Locker Room, додавши музичні та культурні програми, а також функції, що дозволяють виконавцям спілкуватися з аудиторією.

Додаток Locker Room

Discord

У кінці березня нову функцію – Stage Channels – запустив також чат-додаток для геймерів Discord. Це аудіокімнати для обговорень у прямому ефірі. На відміну від Clubhouse, у Discord кімнати більш організовані, в них можуть знаходитися тільки обрані члени спільноти, для яких модератори їх створили. Крім цього, функція Stage Channels доступна на всіх платформах, де є сервіс Discord – Windows, macOS, Linux, iOS, Android.


Зображення: Discord

Telegram

У березні й Telegram випустив оновлення, надавши користувачам можливість створювати голосові чати у каналах та зберігати їх як підкасти. Аналогічна функція для груп з’явилася ще у грудні 2020 року. Аудіочати в месенджері не мають обмежень за кількістю учасників, як і в Clubhouse, але на відміну від останньої, в Telegram із закінченням ефіру адміністратор може зберегти його запис.


Відео: Telegram

LinkedIn

Ділова соціальна мережа LinkedIn також не залишилася осторонь і в кінці березня запустила тестування функції аудіоповідомлень, про що повідомила виданню TechCrunch. Незважаючи на схожий функціонал кімнат, на відміну від Clubhouse і його аналогів, LinkedIn буде робити акцент «на створенні унікального досвіду в форматі аудіо, пов’язаного з професійною ідентичністю користувачів». У компанії також працюють над можливістю використовувати аудіо у рамках «подій» та «груп» LinkedIn.

Зображення: TechCrunch

Slack

У жовтні 2020 року Slack поставила перед собою мету – допомогти користувачам відтворити атмосферу офісу. Для цього компанія почала розробляти дві нові функції – історії, як в Instagram, і аудіочат у форматі push-to-talk. Суть останнього полягає у тому, що користувачі можуть відправляти спонтанні аудіоповідомлення колегам у каналі, а також дзвонити один одному, створюючи групові голосові чати. Планувалося, що обидві функції будуть запущені до кінця 2020 року, але вони до сих пір не працюють.

Facebook

Facebook почала розробку аналогу голосового чату Clubhouse у лютому 2021 року. За п’ять днів до появи новини, голова корпорації Марк Цукерберг зареєструвався на новій платформі і приєднався до аудіочату, присвяченому віртуальній реальності. Функція аудіочату Facebook знаходиться на ранніх стадіях розробки і незрозуміло, як і коли почне працювати.

А що Clubhouse?

  • 5 квітня компанія анонсувала запуск функції Payments – донати для креаторів безпосередньо на платформі. Щоб відправити платіж, необхідно зайти у профіль користувача, натиснути «Відправити гроші» і ввести суму. У компанії відзначають, що планують стягувати комісію з відправників. Вона буде надходити провайдеру системи – Stripe.
  • Мільйони користувачів приєднуються до кімнат піонера, щоб поспілкуватися з відомими людьми та отримати інформацію з перших вуст. Наприклад, генеральний директор Slack Стюарт Баттерфілд оголосив про створення продукту-аналога Clubhouse у самому Clubhouse, розповідає The Verge. Однак, на тлі конкурентів, ця особливість платформи втрачається. Чого тільки вартий анонс Spotify.
  • Навколо Clubhouse користувачі сформували цілу екосистему нових сервісів. Але конкуренти пішли далі – вони створюють свої продукти вже з функціями, яких не вистачає учасникам оригіналу. Наприклад, запис ефірів.
  • У зв’язку з усім цим, Clubhouse зараз зосередився на просуванні. Про це свідчать факти: компанія найняла Фадію Кадер з Instagram, яка буде розвивати медіапартнерство і роботу з авторами, а також Майю Уотсон, колишнього виконавчого директора Netflix, яка стала глобальним директором з маркетингу.

Ніхто не говорить, що Clubhouse приречений, але є побоювання, що платформа може повторити долю сервісу Snapchat, який вистрілив завдяки сторіз. У підсумку, ця функція тепер асоціюється у користувачів тільки з Instagram. Snapchat переключилася і почала активно працювати над створенням і розвитком свого нового розділу Spotlight – конкурентом TikTok.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ