В АМКУ підозрюють Uber, Bolt та Uklon у змові. І перевірять ціноутворення на послуги таксі в Києві

В Антимонопольному комітеті України ініціювали перевірку ціноутворення на поїздки в таксі у межах Києва. Про це у Facebook повідомив голова столичного територіального відділення Антимонопольного комітету України Олексій Хмельницький. Чиновники запідозрили служби таксі, у тому числі Uber, Bolt і Uklon у змові і в тому, що вони скористалися своїм монопольним становищем на ринку, щоб збільшити доходи в умовах карантину.

Що трапилося?

5 квітня у Києві став першим днем ​​чергового суворого локдауну, який міська влада оголосила раніше 31 березня. У рамках локдауну киянам обмежили пересування громадським транспортом – у маршрутки, автобуси, тролейбуси та метро стали пускати тільки за спеціальними проїзними, які видали співробітникам критичної інфраструктури. Всього у місті з населенням майже 3 млн осіб видали близько 500 000 таких проїзних.

«І звичайно ж, цим миттєво скористалися київські служби таксі», – пише Хмельницький.

Дійсно, в умовах обмеження роботи громадського транспорту, кияни, у яких немає особистого транспорту, змушені були пересуватися містом на таксі. Це призвело до того, що ціни на популярні служби різко підскочили через неймовірний попит. У деяких районах за поїздку на Uber або Bolt з Лівого берега на Правий фіксували тариф понад 1000 грн. Користувачі в Facebook також активно обговорювали цей феномен і обурювалися.

Про те, чому це сталося, редакції розповів експерт ринку таксі Тарас Потічний – він запевнив, що виною тому не жадібні служби таксі, а алгоритми ціноутворення, і вже скоро ринок стабілізується. Дійсно, вже на наступний день, коли хвиля інтересу спала, ціни на таксі стабілізувалися і повернулися до докарантинних показників.

Однак тут в ситуацію включилися чиновники.

А що АМКУ?

За словами Хмельницького, в АМКУ надійшло дуже багато скарг від киян стосовно різкого стрибку цін на таксі. Особливо обурювалися на адресу Uber, Bolt і Uklon.

«Таку кількість скарг ми не можемо ігнорувати. Тим більше, що ситуація може свідчити про наявність у діях перевізників та особливо організаторів таких перевезень можливих ознак порушення, передбаченого частиною третьою статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» (антиконкурентні узгоджені дії суб’єктів господарювання) та / або частиною першою статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції» (зловживання монопольним (домінуючим) становищем) », – написав голова столичного територіального відділення АМКУ.

У зв’язку з цим, Київське обласне територіальне відділення АМКУ розпочало розслідування щодо дотримання законодавства учасниками ринку таксі (а також сервісів, які надають послуги на цих ринках).

У коментарях до запису користувачі відзначають, що ціни на таксі у вищезгаданих компаній вже повернулися в норму, а різкий стрибок, який в АМКУ розцінили як зловмисну ​​спробу отримати вигоду із ситуації з коронавірусом, – цілком нормальна реакція ринку на феноменальний попит. Однак є й ті, хто похвалив ініціативу чиновників і виступив за держрегулювання тарифів на таксі.

Чому це цікаво: мабуть, в АМКУ хочуть дізнатися, як працюють алгоритми міжнародних та українських сервісів, а також вивчити закони ринкової економіки, коли попит у рази перевищує пропозицію.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ