В Україні можуть запустити електронний паспорт вакцинації

Міністерство охорони здоров’я розглядає можливість запустити стандартизовані свідоцтва про вакцинацію проти COVID-19, за прикладом ЄС. Про це у Facebook написав заступник міністра профільного відомства Ярослав Кучер.

Чиновник пише про те, що в ЄС зараз планують ввести паспорти вакцинації: «Днями Єврокомісія презентувала проект цифрових зелених сертифікатів (Digital Green Certificate). Сертифікати повинні стати стандартизованим документом, який містить докази вакцинації від коронавірусу або негативного тесту, або доказ того, що людина перехворіла COVID-19 ». Такі сертифікати повинні, за висловом Єврокомісії, забезпечити безпечне пересування всередині ЄС. Детальніше про них можна прочитати на сайті організації.

За словами заступника міністра, функції системи eHealth потенційно також дозволяють це зробити, але поки що – за українськими, а не міжнародними стандартами (eHealth – це державна електронна система охорони здоров’я, яка забезпечує роботу різних медичних онлайн-систем, обмін даними між медичними установами та інше). Міністерство буде стежити за тим, які документи будуть розроблені в ЄС, і потім почне впроваджувати подібні документи в Україні.

У eHealth підтвердили, що зараз в Україні розглядають можливість ввести такі електронні документи. Наводимо коментар про те, як це може працювати, нижче:

«Зараз в електронній системі охорони здоров’я розробляється можливість формування документів про вакцинацію, зокрема – міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Відповідне свідоцтво в електронному форматі лікарі зможуть формувати через медичні інформаційні системи. За необхідності і за запитом пацієнта установа може надрукувати їх і оформити (на жовтому папері) для подальшого пред’явлення при перетині державного кордону в паперовому вигляді ».

У eHealth також відзначають, що варто розрізняти міжнародне свідоцтво про вакцинацію та імунний паспорт. Останній свідчить про те, що у користувача є імунітет проти COVID-19. При перетині кордону використовують саме свідоцтво про вакцинацію. На сьогодні формат імунного паспорта та платформу для його оформлення в Україні ще не визначили.

Чому це важливо: такі документи можуть знадобитися для міжнародних подорожей, навіть коли окремі країни знімуть карантинні обмеження.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ