В Україні закриваються чотири кредитні спілки

Національний банк України (НБУ) відкликав ліцензії на здійснення фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів) у чотирьох кредитних спілок. Вони припиняють діяльність за власною ініціативою.

Йдеться про такі кредитні спілки:

  • «Інвестиційний союз” Будова»;
  • «Ольвія»;
  • «Лепта»;
  • «Інтер-Інвест».

Про це повідомила прес-служба Нацбанку.

Відкликання ліцензії не звільняє кредитну спілку від необхідності виконати зобов’язання перед його членами. Члени кредитної спілки також повинні виконувати свої зобов’язання перед кредитною спілкою, в тому числі розрахуватися по кредитах, підкреслили в НБУ.

Нагадаємо, коронакриза в Україні серйозно вдарила по небанківським установам. При цьому найбільше постраждали фірми, які займаються кредитуванням населення, зокрема ломбарди (-20% виданих позик). Кредитні спілки показали падіння на 9%. А найменше проблем карантин приніс страховикам, деякі з них навіть поліпшили своє становище.

З 1 липня в Україні набрав чинності закон про «спліт». З цього моменту регулювати діяльність небанківських фінансових компаній і контролювати їх роботу почав НБУ. До небанківських фінансових компаній відносяться ломбарди, кредитні спілки, страхові та колекторські компанії, а також багато інших, які мають справу з грошима населення.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ