В Україні запустили ДЖЕК – сервіс для вирішення всіх ЖКГ-проблем в онлайні. Від комуналки до заявок на ремонт

В Україні офіційно запустилася ЖКГ-платформа ДЖЕК, яка позиціонується як «пульт управління будинком». Сервіс дасть можливість жителям багатоквартирних будинків вирішити всі свої проблеми, пов’язані з житлово-комунальними умовами, через смартфон або ПК – не виходячи з будинку.

У свою чергу, ЖЕКам, ОСББ та керуючим будинками дозволяє збирати заявки на послуги, проводити онлайн-зборів мешканців, голосування та швидке інформування жителів про планові ремонти, відключення тощо.

Що таке ДЖЕК

ДЖЕК – Діджитал-ЖЕК – це по суті діджіталізація ЖКГ в Україні. В першу чергу, це комунікаційна платформа, через яку мешканці багатоквартирних будинків можуть спілкуватися зі своїми управителями і сусідами і ефективно вирішувати проблеми ЖКГ в онлайні.

Наприклад, подати заявку на ремонт прибудинкової території, повідомити керуючому, що в під’їзді перегоріла лампочка і потрібно її замінити, або скооперуватися з сусідами і проголосувати за або проти зміни голови ОСББ.

Ідея створення такого рішення виникла з введенням в Україні карантину – коли жителі багатоквартирних будинків виявилися замкненими в своїх оселях і не змогли відвідувати ЖЕКи і зборів мешканців для вирішення комунальних проблем.

Що вміє ДЖЕК

Сьогодні реєстрація в ДЖЕК доступна для всіх бажаючих. Навіть якщо керуючий вашого будинку – ОСББ або ЖЕК – жителі можуть скористатися низкою базових послуг:

 • оплатити всі комунальні рахунки без додаткових комісій в одному місці (оплати виробляються через платіжний сервіс iPay, у подальшому планують підключати інші сервіси),
 • подати заявку на зміну постачальника газу,
 • викликати майстра – сантехніка, електрика, слюсаря тощо

Для жителів, чиї управителі вже підключені до системи, доступні ще й такі можливості:

 • Онлайн-звернення до управителя (наприклад, заявка на ремонт або установку лавки біля під’їзду – для цього не потрібно ходити в ЖЕК у прийомні години і стояти в черзі, досить відправити заявку через смартфон і там же відстежувати статус її виконання).
 • Участь в онлайн-опитуваннях від керуючих разом із сусідами – замість виснажливих спроб керівників зібрати всіх мешканців разом під під’їздом, що рідко могло увінчатися успіхом.
 • Оперативне зведення новин по дому (наприклад, про планові відключення комунальних послуг, ремонтах, аваріях і т.д.).

Все це доступно через смартфон (AndroidiOS) або у веб-версії.

Для управителів у ДЖЕК реалізовані:

 • аварійно-диспетчерська служба,
 • електронні платіжки,
 • функція оперативного інформування та новин через Кабінет жителя, а також у популярних месенджерах, зокрема Telegram, Viber або по email і SMS.
 • сайт для будинку, який не потрібно замовляти окремо,
 • додаткові сервіси, які дозволять управителям заробляти.

Тарифи та монетизація

Користування платформою безкоштовно як для жителів, так і для керівників. Сервіс буде монетизувати за рахунок надання останнім додаткових можливостей.

«Для управителів платформа дозволяє надавати якісні послуги мешканцям і заробляти на додаткових, позатарифних сервісах. А заробіток платформи буде відбуватися на транзакціях від постачальників. Ключова позиція з цього питання: платить той, хто зацікавлений, – пояснили представники ДЖЕКу.

Крім того, планується заробіток на надання додаткових послуг, які будуть надаватися на 10-20% нижче за ринок. Це будуть консультаційні, юридичні послуги».

Платформа пройшла закрите бета-тестування на 700 будинках з 1500 жителів у 5 містах України. Насьогодні в системі зареєстрованіо 2500 жителів і 31 управитель з 20 міст по країні.

Як підключатимуть муніципальні ЖЕКи

Якщо приватні управителі й ОСББ можуть бути більш гнучкими в процесі підключення до ДЖЕКу, то виникає питання, як бути з муніципальними ЖЕКами, які сьогодні все ще працюють на «старих рейках» і фінансуються за рахунок комунальних платежів населення.

У команді визнають, що процес підключення керуючих – не швидкий, особливо що стосується муніципальних підприємств.

«Ми розраховуємо на підтримку місцевої влади та мерів міст, тому що вони в першу чергу зацікавлені в поліпшенні ситуації в галузі житлово-комунального господарства та налагодженні комунікації з жителями своїх регіонів», – пояснили представники ДЖЕКу.

Хто стоїть за сервісом

Фундатором, автором ідеї та засновником ДЖЕК є Євгена Дубинська, яка 10 років працює у сфері ЖКГ. Також до складу засновників увійшли засновник і головний виконавчий директор Fedoriv Group Андрій Федорів та керівник IT-компанії Verter.Digital Transformation Анатолій Вовнюк.

Також в команду ввійшли Василь Лиман, президент Асоціації управителів житла, і Олена Шамал, директор ТОВ «Домком Україна».

Зараз проектом займається 47 чоловік: у більшій частині це профільні IT-фахівці – розробники, проектувальники, розробники фронтенд рішень, команда кастомізації бек офісу. До кінця 2020 року планується розширень штату до 70 осіб.

Суму інвестицій у проект не розкривають.