В Україні зареєструвалися 1 млн. фрілансерів. Скільки вони заробляють

Сервіс віддаленої роботи Freelancehunt зареєстрував мільйонного фрілансера. Компанія йшла до цього 16 років. В 2006 році на фріланс-сервісі було всього 970 фрілансерів та 220 замовників. На той момент на сайті було всього 107 проектів. Більше всього користувачів компанія реєструвала з 2008 по 2016 роки. Редакція Banda.media розповість деталі.

Що сталося

23-річна жителька Тернополя Софія Вітоль стала мільйонним фрілансером на сервісі Freelancehunt. Дівчина зареєструвалися, як спеціаліст по векторній графіці.

Софія Вітоль

” Мільйон українців на фрілансі – це багато! З деякими колегами вже встигла познайомитися, недавно обговорювали, що пора задуматися про професійне свято для фрілансерів”, – говорить Софія.

Більше половини українських фрілансерів – дизайнери та програмісти. Також в списку завжди мають попит копірайтери, маркетологи, перекладачі. Головна перевага фрілансу – відсутність контролю начальства та вільний графік.

” Розвитку фрілансу сприяють світові тренди, в першу чергу перехід бізнесу в онлайн. Особливо багато нових користувачів реєструвалися в кризові роки. Спеціалісти шукають варіанти підробітку, або хочуть повністю попрощатися з офісом. Для замовника це можливість обрати кваліфікованого спеціаліста, робота з яким напряму обходиться дешевше, чим в агентстві”, – говорить засновник сервісу Freelancehunt Олег Топчий.

Скільки заробляють фрілансери

Половина фрілансерів в Україні щомісячно отримують від $400 до $600,  а більше третини – від $1 тисячі та вище. Ще більше можуть заробляти вузькопрофільні спеціалісти чи ті, в кого високий рейтинг.

Більше всього замовлень для фрілансерів заключають ІТ-компанії, маркетингові агентства, дизайнерські студії та замовники із сфери послуг.

Що замовляють клієнти

Клієнтам потрібні тексти, ілюстрації, переклади, логотипи та інше. Також замовляють розробку додатків для  Android і iOS – тільки дизайн може обійтися в 100 тисяч гривен для українських замовників.

Що не подобається фрілансерам

Фрілансерам не подобається, що користувачів багато і доводиться конкурувати, замовлення надходять не стабільно, не можна поспілкуватися з колегами, а спеціалісти занижують ціни та купляють відгуки.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ