В Україні зобов’яжуть реєстрацію інтернет-магазинів

В Україні хочуть реєструвати інтернет-магазини: проєкти закону

8 вересня 2021 року Міністерство економіки України (Мінекономіки) опублікувало дані про два проєкти закону, які введіть ідентифікацію інтернет-магазинів. Чи примусова чи добровільна буде ця реєстрація – поки не дуже зрозуміло. Про це повідомляє прес-служба міністерства.

Мова йде про два законопроєкти: перший – нова редакція Закону про захист прав споживачів, другий вносить зміни в Закон про електронну комерцію. На думку зам. міністра економіки Ірини Новікової, нові правила необхідні для вирішення проблем з неможливістю ідентифікувати інтернет-продавця і незахищеністю покупця в цьому випадку. З її слів, ідентифікація магазинів буде добровільною.

Однак в новій редакції Закону про захист прав споживачів, за даними міністерства, будуть норми, які зобов’яжуть інтернет-продавців розміщувати інформацію про себе, як про суб’єкт господарювання, а також інформацію про продукцію. Це ж правило стосуватиметься маркетплейсів і прайс-агрегаторів. Також встановлюватиметься відповідальність для тих інтернет-магазинів, які не надали таку інформацію.

Як співвідносяться слова зам. міністра про добровільну реєстрацію і дані про обов’язкове подання інформації поки не зрозуміло, адже не опубліковано проєкти закону. Можна припустити, що інтернет-магазини зобов’язані будуть публікувати інформацію про себе, як про компанію (назва ТОВ або ФОП, адреса, телефони) на своїх сайтах. При цьому вони ще добровільно реєструватись в реєстрі інтернет-магазинів – створення такого реєстру передбачено в проєкті закону, який впровадить зміни в Закон про електронну комерцію. Он-лайн продавці будуть вносити інформацію в реєстр добровільно, але за її недостовірність також буде адміністративна відповідальність.

Обидва проєкти законів проходять поки узгодження і на даний момент не подані до парламенту.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ