Вчені з Гарварду з’ясували, що ранній підйом знижує ризик виникнення депресії

Вченим давно відомо, що «жайворонки », які рано прокидаються, як правило, менш пригнічені, а «сови », які становлять близько 10% населення – навпаки, у два рази частіше страждають від депресії. Як  зазначає Fast Company, вчені з Гарварду знайшли ще одну закономірність: якщо почати вставати раніше звичного часу то ризик виникнення депресії ще більше знижується.

  • Для розуміння кореляції часу підйому й емоційного стану людини дослідники проаналізували дані 850 000 чоловік через компанію 23andMe, 38% з яких носили трекери сну або заповнювали анкети сну.
  • Вчені виявили, що люди з генами, що відповідають за ранній підйом, менш схильні до депресії, а пробудження на годину раніше знижує ризик депресії ще на 23%. При цьому пробудження на дві години раніше знижує ризик приблизно на 40%.
  • Але для досягнення таких результатів необхідно не тільки ставити будильник на все більш ранні години, але також необхідно лягати спати на годину або два раніше.
  • Незважаючи на результати дослідники все ще не розуміють, чому «жайворонки» зі звичкою вставати рано вранці і рано лягати спати менше пригнічені і менше схильні до ризику появи депресії.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ