«Відчуття, що ти працюєш під секундомір» – опитування про тайм-трекінг співробітників

Для контролю виконання робочих завдань, в деяких компаніях впроваджують тайм-трекінг. Редакція провела опитування, з якого дізналася, наскільки така практика поширена серед компаній в Україні, що про це думають співробітники і роботодавці.

Дослідження. Всього в опитуванні взяли участь 669 осіб. Вони відповідали на задані питання. Нижче ви побачите результати опитування. Ми також публікуємо коментарі читачів, що стосуються доцільності впровадження тайм-трекінгу на роботі.

А у вашій компанії трекають робочий час?

Згідно з результатами опитування, в більшості компаній впроваджують тайм-трекінг. Про це розповіли 57,1% респондентів. При цьому, найбільш поширеним способом перевірки є самостійне заповнення співробітниками кількості відпрацьованих годин. У компаніях 47,9% опитаних фахівців для трекінгу використовують спеціальний софт.

Який софт використовують для трекінгу

Як відзначила більшість респондентів, для моніторингу роботодавці найчастіше використовують софт, який трекає тільки час – 69,9%. У 14% компаній програмне забезпечення фіксує рухи і кліки комп’ютерною мишею, а також записує натискання клавіш. Роблять скрін екрану в 8% випадків.

У число найпоширеніших способів трекінгу також потрапили запис відкритих вкладок в браузері і фіксація використаних програм.

Як до трекінгу відносяться співробітники

Примітно, що майже 60% опитаних нейтрально ставляться до трекінгу. 14,6% розповіли, що така практика позитивно впливає на якість роботи і допомагає встигати більше.

Негативне ставлення відзначили 27,6% фахівців. Для більшості респондентів, трекінг свідчить про недовіру з боку роботодавця. Деякі відзначають наявність стресу і зниження працездатності.

«Постійне відчуття, що ти на змаганнях і працюєш під секундомір. Зайвий стрес. Також складно трекати час, коли в перебігу дня є багато дрібних завдань за різними проектами».

 

«Показує відношення недовіри до мене як співробітнику. Це дискредитує мене як фахівця і сильно демотивує, переходячи межі».

 

«Фокус зміщується з результату на кількість витраченого часу. Стрес через те, що щось не встигаєш».

Який софт вибирають роботодавці

Серед популярних програм для трекінгу роботодавці називають:

  • Jira
  • «Бітрікс24»
  • Worksection
  • Teamwork
  • Toggle
  • Redmine
  • Clockify
  • Yaware
  • Worksnaps

«Трекер використовують для звіту перед клієнтами (софт UpWork). Внутрішній годинник трекаємо вручну, вносимо час, витрачений на портфоліо або навчання. Так легше відстежити хто над яким проектом працює, а тімлідам простіше розуміти що і коли хто вчив. А новачки вчаться писати звіти так, потім на робочих проектах у них менше питань щодо формування завдання звітності, також можна відстежувати свій прогрес».

 

«Ми використовуємо Yaware.TimeTracker, тому що він функціональний, простий, ненав’язливий, дуже зручно і не дорого».

 

«Перейшли на WebWork з Time Doctor, так як при меншій вартості на співробітника відповідає нашим вимогам: скріншоти екрану, інтеграція з ZohoProjects (імпорт проектів та завдань)».

 

«Yaware.TimeTracker – це софт, який народився в нашій групі компаній. Ми використовуємо аналітику для підняття ефективності роботи кожного співробітника зокрема, а також для розуміння кореляції навантаження. Софт допомагає розуміти все бізнес-процеси, бажання працівника отримати або не отримати позитивний результат від роботи, і як наслідок – оплату праці».

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ