Вікторія Тігіпко підтримала «Дія City»: ось що думає інвестор про новий податковий режим для IT-компаній

Завдяки спецрежиму «Дія City» частка IT-галузі у ВВП України може зрости до 10%, кажуть в Мінцифрі. В Україні створять найбільший IT-хаб у Східній Європі.

Завдання «Дія City» – створити комфортні умови для інвестицій та ведення бізнесу. DOU опитала своїх громадськість з приводу «Дія City». Своєю думкою про новий законопроект поділилися 5,6 тис. осіб. Проти «Дія City» висловилися 80% опитаних, 10% не визначилися, і тільки 9% відсотків за. У результаті опитування з’ясувалося, що IT-фахівці не довіряють Мінцифрі, бояться, що зарплати зменшаться, а деякі вважають, що індустрію і зовсім розвивати не потрібно. Засновник і партнер фонду TA Ventures Вікторія Тігіпко розповіла, що думає про «Дія City».

IT-компанії

Що пропонують:
Головне завдання спецрежиму – створити умови для зростання і розвитку українських IТ-компаній, а також залучити в Україну міжнародні компанії. Для цього резидентам «Дія City» пропонують пільгове податкове навантаження, захист прав інтелектуальної власності, офіційне працевлаштування – гіг-контракти.

Чого боїться бізнес:
Фахівці не хочуть відмовлятися від робочої моделі з ФОП. Так як така схема допомагає оптимізувати фінансове навантаження.

Що думає інвестор:

«Прозора корпоративна структура – ось що важливо, – каже Вікторія Тігіпко. – Перш за все тому, що це знімає питання про інтелектуальну власність. ФОП – це окрема юридична особа, яка розробляє продукт. А яке право на інтелектуальну власність має його роботодавець? Якщо є ймовірність, що право на продукт доведеться відстоювати у сотні найнятих компанією ФОП – це серйозний ризик для нас як для інвесторів».

Стартапи

Що пропонують:
Стартапам спростили умови вступу в «Дія City» у порівнянні зі зрілими компаніями. На етапі вступу стартапу не потрібно відповідати умовам із зарплати і кількості працівників.

Чого боїться бізнес:
В IT-галузі побоюються, що в «Дія City» потраплять «псевдостартапи» за спрощеною формою. Але автори законопроекту прописали умови, що стартапи повинні бути зареєстровані офіційно за два роки до подачі в «Дія City».

Що говорить інвестор:

«Головна перевага «Дія City» для стартапів – можливість просто і легко довести, що ви є автором розробки, щоб, наприклад, запатентувати її на Заході. Якщо ви стверджуєте, що розробляли якесь ноу-хау кілька місяців або років, то, щоб залучити інвестора або зареєструвати інтелектуальну власність, скажімо, в Штатах, треба показати структуру, команду, легальне фінансування розробки в Україні, – каже Вікторія Тігіпко. – На Заході не сприймають історії про ФОП, оплату готівкою тощо».

Інвестори

Що пропонують:
Автори «Дія City» розуміють, що навколо інвестора повинна бути побудована система захисту його інтересів. Тільки це може залучити іноземний капітал та іноземні структури – підрозділи великих світових ІТ-компаній, R&D-центри в Україні. Також Мінцифра пропонує знижені податкові ставки.

Чого боїться бізнес:
Побоюються, що не дотримуватимуться гарантії правового захисту.

Що говорить інвестор:

«Ухилення від сплати податків, навіть якщо держава закриває на це очі, – це серйозний бар’єр для інвестицій. Прозора корпоративна структура без ФОП – це виключно важливо для того, щоб в Україні з-за кордону зайшли гроші рейтингових інвесторів».

IT-фахівці

Що пропонують:
IТ-фахівцям пропонують можливість легальної роботи, гнучкі умови праці та соціальний захист у рамках працевлаштування за гіг-контрактами.

Чого боїться бізнес:
Фахівці не звикли працювати через гіг-контракти.

Що говорить інвестор:

«Талановиті IТ-кадри часто прагнуть реалізуватися за кордоном. І як тільки вони йдуть за візою або дозволом на проживання, їх відразу ж питають про доходи. Якщо для туристичної візи досить показати рух грошей через ФОП, то для посвідки на проживання цього мало. Потрібно платити податки».

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ