Власники іноземних компаній (КІК) повинні про них звітувати з 1 січня – цю норму перенесли

За новим законодавством, якщо в українця є контроль над іноземною компанією (КІК), він повинен реєструвати її в податковій і платити податки (не всі бізнеси потрапляють під це правило). Ця норма повинна була запрацюти з 1 січня 2021 року, але нещодавно парламент у першому читанні проголосував за те, щоб зрушити цей термін до січня 2022 року.

Що трапилося?

3 листопада 2020 року депутати в першому читанні проголосували за законопроект №4065 про внесення змін до податкового кодексу. Його норми зрушують дату, коли настає обов’язкова звітність і сплата податків по КІК, на рік. Але потрібно пам’ятати, що це – перше читання. І щоб дата дійсно зрушилася, парламент до нового року повинен прийняти законопроект у цілому, а потім його повинен підписати президент.

Коментар юриста

Редакція попросила засновника юркомпанії Rikk Влада Ярового прокоментувати прийнятий законопроект:

«Подивимося, що ж корисного / небезпечного обіцяє нам цей законопроект щодо КІК. Як не дивно, але особливого негативу саме для КІК я не спостерігаю. Всі ми очікували, що ВРУ посуне терміни з питань КІК, так як, відверто кажучи, ні держава ні бізнес ще не готовий до цього.

Так і вийшло, тепер першим звітним періодом повинен стати 2022 рік. Додатково бізнесу дали можливість поспостерігати за ситуацією аж до 2024 року, так як штрафні санкції за 2022-2023 рік застосовуватися не будуть.

У нашій країні ніхто не хоче бути першопрохідцем, зазвичай це не дуже позитивно закінчується. Думаю, юристи та консультанти також будуть чекати якоїсь практики застосування законів, перш ніж подавати своїх клієнтів.

Також залишається можливість безподаткової ліквідації КІК за передбаченою процедурою, після чого особі не потрібно буде платити ПДФО або військовий збір. Решта змін у більшій мірі торкнуться трансфертного ціноутворення, постійних представництв тощо».

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ