Вийшла iOS 14.5, у ній – нові правила відстеження даних. Що про це потрібно знати

Компанія Apple 26 квітня випустила нову версію своєї операційної системи – iOS 14.5. У ній кілька оновлень (можна через Apple Watch розблокувати iPhone), але головне – нові правила відстеження даних користувачів у додатках або App Tracking Transparency. Редакція розповідає, що це змінить і чому Apple називають не тільки борцями за приватність, а й лицемірами.

App Tracking Transparency

Вперше цю систему компанія Apple анонсувала у 2020 році, але відклала її запуск, щоб дати можливість розробникам підготуватися. Це не допомогло: особливо сильно виступали у Facebook, бізнес якої в тому числі залежить від даних. 

У чому справа?

Додатки, які використовуються на iOS, швидше за все збирають різного роду дані про власника iPhone або iPad. Ці дані, у тому числі, продаються стороннім компаніям, які потім можуть використовувати їх у своїх маркетингових кампаніях. Як це відбувається, Apple наочно показала в історії A Day in the Life of Your Data : на прикладі дня батька і доньки компанія показала, як багато різних даних всього за один день користувач може віддати компаніям, про які нічого не знає і з якими ніколи НЕ взаємодіяє. Звичайно ж, сам користувач про передачу цих даних не підозрює. 

Ідея Apple і App Tracking Transparency в тому, щоб заборонити подібне. Тепер кожен додаток при першому запуску буде запитувати дозвіл у користувача, чи можна йому відстежувати його дані. Питання риторичне і при найоптимістичніших прогнозах, деяким програмам з найбільш відданими фанатами вдасться отримати до 30% позитивних відповідей. Решті – не більше 5% -10%. 

Якщо користувач відмовляється, Apple заборонить додатку використовувати ідентифікатор пристроїв Apple під назвою IDFA. Як наслідок, ефективність реклами та точність аналітики впаде, у компаній просто не буде потрібних даних. 

За що критикують Apple 

Якщо відкинути той факт, що через нові правил Apple компанії втратять доходи – особливо сильно обурюється Facebook, у якій може до 50% впасти виручка з платформи Audience Network – то є дві важливі причини, за якими Apple досить сильно критикують. 

По-перше, сама постановка питання користувачам. Повідомлення складено таким чином, що вибрати у ньому позитивну відповідь майже неможливо і це буде робити лише невеликий відсоток користувачів. Міняти це повідомлення не можна, задавати повторно після деякого часу – теж. По суті, у розробників є тільки один шанс отримати згоду і 90% користувачів його не дадуть. 

По-друге, як повідомляє Financial Times, прямо зараз Apple допрацьовує власну рекламну платформу в рамках App Store, популярним знову стане формат Apple Search Ads. Для творців додатків саме магазин додатків Apple знову стане найбільш затребуваним каналом для популяризації додатків, а значить – підвищаться доходи самої Apple. 

.                                   .                                  .

Як пише видання The New York Times, блокування відстеження даних через IDFA важливе, але не єдиний формат отримання даних від користувачів. Опитані виданням експерти повідомляють, що є й інші обхідні шляхи, що дозволяють AdTech-бізнесу збирати інформацію про користувачів і заблокувати їх усіх Apple не зможе. Втім, через зміни у правилах Apple варто очікувати великих витрат на рекламу з менш ефективною від неї віддачею. 

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ