Warmintro. Повернути цінність людським зв’язкам в он-лайні

З засновниками американського продуктового стартапу Warmintro, який продовжує розширювати команду в Україні розмовляє Юлія Бодун, СЕО профільного українського рекрутинг-агентства GUID. Її співбесідники – Ірина, СЕО та засновник проєкту Warmintro і Євгеній, СОО і співзасновник.

Головна ціль Warmintro – здійснення революції в роботі тематичних та професійних спільнот в он-лайні. Проєкт позиціонується як альтернатива Facebook Groups та LikedIn Groups, орієнтований на ринки США та Європи. Засновники і топ-менеджери Warmintro знаходяться в США, в той час як технічна команда зібрана в Україні.

Наша розмова з Іриною та Євгенієм відбувається в віддаленому режимі. Приблизно так само, як і регулярні зустрічі, дискусії з командою.


Ірино, як сталось що у вашому житті відбувся Warmintro?

Ірина: Свою кар’єру я починала на Уолл-Стріт, де близько 6 років пропрацювала програмістом. Потім там ж і торгувала нафтовими опціонами. Пішла, коли вирішила відкрити свій перший бізнес – набридло, що в стартапах та фінансових компаніях практично всі чоловіки. Якщо в «старому» світі я до цього звикла, то в новому – хотілося інакше. Разом з подругою я заснувала спільноту, яка в результаті виросла до 20 000 людей. В нього входили жінки-засновниці бізнесу, жінки-інвестори, чоловіки що підтримують жінок в таких ролях і т.д. Вела я його активно 5-7 років, провела більше сотні малих і великих заходів, з якими ми облетіли практично всю Америку. На останньому етапі навіть заснували інкубатор, коли зрозуміли, що всім 20 тисячам кардинально не допоможеш.

Всі ці роки мене переслідувала одна головна проблема – для спільноти не було підходящої платформи, хоча ми пробували всі доступні засоби, навіть Facebook та Slack. Навіть з успішним інкубатором в мене було відчуття «мавпочки за клавіатурою» від постійного копіпастингу, щоб робити елементарні речі в суспільстві. Наприклад, представляти одне одному ментора та засновника. Нарешті, програміст, який в мені весь цей час спав сказам: «Навіщо ти то робиш? Для цього має бути кнопка. Однотипні дії можна автоматизувати».

Що в роботі було найбільш повторюваним та складним?

І: Моя робота і фактично поклик – правильно з’єднувати людей, щоб це допомагало їх бізнесу, кар’єрі, інвестиціям. Специфіка тут така, що по купу разів треба було знайомити і представляти одне одному учасників спільноти. Оскільки моє коло знайомств серед успішних підприємців досить широке, люди завжди звертались до мене: «Можеш зробити introduction цій людині? О, ти знаєш ту круту жінку, яка підняла $50 млн для свого бізнесу – можна з нею поспілкуватись?». Тепер уявіть, що все це відбувалось в пошті, без будь-якої автоматизації. При цьому я зовсім не знала, що далі відбувається з початими через мене відносинами, який ефект вони дали бізнесу. Більше того, самі люди, яким я неодноразово допомагала, повністю забували, через кого вони в свій час отримали необхідну рекомендацію і цінний контакт.

Ідею автоматизації я озвучила під час ланчу з своїм другом Ноланом Фрауто, досвідченим програмістом, працюючим раніше в Bloomberg, FitBit та інших топових компаніях. Перспектива керування великими спільнотами без рутини з використанням machine learning для нудних завдань йому сподобалась настільки, що він запропонував заснувати цю компанію разом.

Вважаємо це точкою старту Warmintro?

І: Так, хоча сама ідея жила в мені вже багато років. З Ноланом ми заснували компанію, весь початковий код він сам написав. Я запропонувала спробувати продукт на невеликій групі, яку також вела. Загалом всім учасникам сподобалось. Далі ввімкнувся механізм друзів і рекомендацій, і стали підключатись інші спільноти. Я зрозуміла, що це все, чим я хочу займатись. «Продала» велику спільноту, яку вела. Подруга-співзасновник стала інвестором. А я почала вести Warmintro.

А потім стався COVID.

Якщо зупинитись на основній ідеї Warmintro, чому вона виявилась настільки життєздатною? Адже є досить багато інструментів та сервісів для ведення груп і спільнот.

І: Більшість наших клієнтів проходять всіма колами, якими в свій час пройшла я. Пробують групи Facebook, LikedIn, Slack, WhatsApp, Telegram. І розуміють, що все неправильно. Шукають щось нове, знаходять нас і бачать, що саме тут кращий рецепт для ведення великої групи. Ми знаємо, як правильно з’єднати людей і як зробити так, щоб учасники спільноти допомагали одне одному. Не проблема продати нові сандалі якщо в тебе 5 000 000 підписників в Instagram. Проблема – коли в спільноті, яку ти адмініструєш 5 000 людей, яких треба з’єднати одне з одним. Інструментів для цього просто не існує. І такі люди приходять до нас.

Наскільки вплинув на старті проєкту COVID?

І: Можна сказати що все надовго встало на паузу. Я дуже сильно захворіла. Навіть зараз ще не до кінця відновилася, але вже краще. В країні ж кілька місяців була зовсім сумна ситуація, в Нью-Йорку все відчувалось особливо. Тригодинні черги, тотальна скупка туалетного паперу та всіх базових засобів від посуду… навіть не хочеться згадувати.

Певна активність, в тому числі і на нашій платформі, почала відновлюватися приблизно в кінці 2020 року. Якщо спочатку люди вмикали «режим страуса» і економили на всьому, то потім пішов явний підйом, більшість активностей перейшло в он-лайн. Стали відкривати більше спільнот і організовувати заходів. З такими даними я і пішла до Женьки.

Євгеній, розкажіть трохи про свій бекграунд. Як ви опинились в Warmintro?

Євгеній: Мої коріння першо-початково в фін-теці та фінансових сервісах. В мене було 3 стартапи, проданих в різний час, 11 та 5-6 років тому. Потім якийсь час я провів, інвестуючи в стартапи і виступаючи ментором. За цей період зрозумів дві речі. Перше: не дуже люблю фінансові сервіси. Безумовно, тут є і хороші проєкти, але величезна маса індустрії – не для мене. Багато що з того, що продається, не має позитивного ефекту для самих людей. Звичайно, це не гірше, ніж продавати Coca-Cola. Просто я зрозумів, що мій головний інтерес в тому, що створює цінність і позитив для людей. І друге, за 5 років інвестування я страшно засумував по операційній частині бізнесу, роботі всередині компанії. Тоді Ірка мене й притягнула розширювати Warmintro.

Чому не раніше?

І: Ми довго думали чи спрацюємось. Ми вже 17 років разом, 5 років тому пробували і нічого з цього не вийшло. І тут – очікували невдалий експеримент, і будемо шукати інші варіанти.

Є: Але поки що ми одне одного не вбили.

І: Самі себе здивували. Працюємо разом вже майже рік. Схоже, що нарешті знайшли правильну формулу спілкування в бізнесі.

Яку проблему росту потрібно було вирішувати в новому розширеному складі?

І: Встало питання створення повноцінної команди розробників. В Сан-Франицско хороші програмісти вартують неймовірних грошей, і при цьому далеко не завжди з ними можна нормально пояснитись.  Не «наші» люди. Спочатку ми не хотіли наймати віддалену команду в Україні. Мені культурно було б ближче, адже я сама з Одеси. Але Нолан, з яким ми вдвох почали проєкт, має мовний бар’єр і не надто знайомий з принципами ведення remote-команди. А в Жені в свій час був величезний офіс в Пітері. Я ж працювала з віддаленими командами з Південної Америки, досвіду достатньо. Ми хотіли найняти велику команду одразу і на свої гроші, щоб не витрачати на цьому етапі час на пошук інвесторів. Одному з таким точно не впоратись.

Ваша думка, чому все таки проблему реальної взаємодії людей не вирішують класичні спільноти, групи на основі соціальних мереж?

Є: Частина відповіді лежить в самій природі таких сервісів. Будучи учасником спільноти, ви не являєтесь клієнтом цих компаній (FB, LikedIn і т.д.). Ви – їхній продукт. Все, що там відбувається орієнтовано на те, щоб приманити, привернути, примусити «приклеїтись» очима в екран. І в випадку FB – продавати рекламу, в випадку LikedIn – робити продажі рекрутерам. Це не спільнота людей.

Коли вмикаються механізми, закладені еволюцією в наш мозок, все працює інакше. Ваші ключові інтереси і спільні цілі в будь-якому форматі – хобі, професійні, індивідуальні – формують маленьке плем’я, яке, як і багато тисяч років тому готово об’єднатись і вбити свого мамонта для харчування.

Так, один з найбільш зростаючих напрямків Warmintro – non-profit організації, спільноти людей з рідкісними хворобами. Коли ми почали – зовсім не очікували на таку зацікавленість.

Повертаючись до питання. Ці великі компанії, творці соц. мереж, колись пообіцяли нас об’єднати. Об’єднати світ, створити глобальну дружбу. Але цього не відбулося. З тисячі людей, які в тебе в LikedIn – скільки з них ти насправді знаєш? Скількох з них можеш попросити про послугу?

І: В мене тисячі конектів на LikedIn. Раніше я робила презентації і доповіді для сотень та тисяч людей. Але ні з ким з них не залишилось відчутного зв’язку.

Є: В дійсності мережі розбавили силу наших взаємодій. Ні в кого в реальності немає 5000 друзів, правда? Ми еволюціонували для зв’язку в маленьких групах, не більше 150 близьких контактів і відносин. Але останні 10 років всі чомусь звели собі в ранг ідола соціальний граф, який крім продажів реклами особливої цінності не приніс.

Моя надія, що в довгостроковій перспективі, Warmintro кардинально змінить способи нашої взаємодії в он-лайні і займе своє місце в телефоні поряд з FB чи замість нього. Кілька ключових для вас спільнот дозволять спілкуватись з світом та впливати на нього повноцінніше ніж перегляд зображень з котами. Хоча котики дуже милі, сперечатись не стану.

Які спільноти вже є на платформі Warmintro? Яких клієнтів ви залучаєте?

Є: Давайте про більш знакові. На неприбуткові організації, наприклад ми, вийшли через знайому пару. В них 2 хлопчика, обидва з гемофілією. Дружина з пари – керівник нью-йоркської профільної асоціації з гемофілії. Проглянув Warmintro, вони зрозуміли, що платформа ідеально підходить для спільнот їхнього типу.

І: Коли ставлять діагноз «гемофілія», дитині всього рік чи два. Для батьків це запускає незупинний життєвий стрес. Ліки, побічні ефекти, перший похід в школу, коледж, на побачення і т.д. Зазвичай всі ці проблеми обговорюються на заходах, з’їздах, які в кращому випадку проходять раз в рік. Або індивідуально, якщо батьки дітей з рідкою хворобою знайомі між собою. Спільнота в цьому випадку – справжній порятунок, коли в позаурочний час, за відсутності лікарів і спеціалістів, тобі можуть дати пораду або підтримку ті, хто також бореться з цією проблемою.

Є спільноти підприємців, тих, хто тільки починає бізнес. Адже в колі ваших близьких друзів ви майже з 100% імовірністю будете такий 1. Відособленість, стрес, підвищена персональна відповідальність – саме тому в бізнесменів, підприємців набагато вища доля самогубств і депресій. Або ж візьмем спільноту «Чорні професіонали в Америці». Це спеціалісти високо рівня, які, як правило одинаки в своїй сфері бізнесу, така тутешня специфіка. Warmintro дає їм канал для спілкування, обміну досвідом, вирішення проблемних ситуацій в зручному форматі. Інструменти по типу WhatsApp створюють непотрібний інформаційний шум – можливість отримати повідомлення від ста людей в розпал насиченого робочого дня мало кого порадує.

Ще один приклад – діти і батьки, учасники крупного спортивного клубу. Як батькам сконтактуватися при виїзді дітей в іншу країну, якщо раніше вони одне одного й не знали? Як успішно продовжити заняття після отримання травми? Спільнота в цьому випадку служить єдиним інформаційним хабом і «точкою збору» всьому клубу.

Коло потенційних клієнтів Warmintro дуже широке. Але створити платформу «для всіх» неможливо, поки в нас надто маленька компанія. В зв’язку з цим ми найближчі 6-9 місяців плануємо більш чітко змалювати аудиторію, сфокусувавшись на ключових для нас клієнтах.

Коли ви зрозуміли, що Warmintro – справжній «великий» проєкт?

І: Було кілька моментів. Перший, коли я показала проєкт жінці, яка вела дуже велику і успішну спільноту. І отримала в відповідь: «Як вам таке прийшло в голову таке створити? Я шукаю це вже вічність!». Відповіла, що просто робила свою роботу, живу цим. Що від зв’язків будується все – твоя найкраща справа, твій хлопець/дівчина, друзі, всі можливості. І в тому числі кращі можливості для інвестування. Якщо допомогти людям створювати правильні зв’язки, це покращить їх життя. В той момент я зрозуміла, що ми зробили дещо особливе на відміну від інших.

Ближче до цифр. В нас багато що проходить через пошту – всі дописи, нові івенти. Ми дуже переживали, щоб не завалювати людей непотрібними листами, які важко відключити, – як це відбувається, наприклад в Slack. Так ось, open rate для наших листів був більше 80%. Це просто нереальний показник того, що ми надсилаємо правильні речі правильним людям в правильний момент.

Третє. При цьому ми не працювали над вихідним маркетингом. Я провела декілька презентацій, ходила на івенти, говорила з друзями. І скільки б ми не відкривали слотів на демонстрації, вони всі заповнювались на тиждень вперед. Виникло відчуття віральності, люди дійсно захотіли наш продукт для своїх спільнот.

Що можна робити зараз робити на платформі?

Є: В цілому, ми  не вигадували велосипед. Унікальність проєкту в тому, що все зводиться воєдино. В нас є директорії, профілі користувачів, дискусії, календарі з заходами, скоро будуть додані групові чати. І головне, про що говорилось раніше, механізм представлення людей одне одному. Ця можливість не тільки радує користувачів, але й сильно полегшує життя адміністраторів спільнот. Система консолідує інформацію з профіля і готує шаблон для листа-представлення, яке потім кастомізує адміністратор. Умовно, якщо 500 людей з спільноти захочуть бути представленими Ілону Маску, в класичному варіанті шанси у всіх нульові. В нашому ж випадку адміністратор, який добре знає учасників своєї спільноти, може однією кнопкою відключити 490 запитів і спитати у Ілона щодо решти 10, найбільш релевантних. Доволі ймовірно, що Ілон відповість «Так» на два з них. В результаті вийде 2 зв’язки, які в звичайних умовах утонули б в потоці пошти.

Така автоматизація буде прекрасно працювати і для спільнот і з 100 і з 200 тисяч учасників. Вона дозволить зворотно залучати неактивних учасників, забезпечувати просування активним, дасть можливість адміністратору давати кращі рекомендації для знайомств. В майбутньому система Warmintro буде сама пропонувати адміністратору варіанти для connections.

На чому ви заробляєте?

Є: Ми не показуємо і не продаємо рекламу. Не продаємо клієнтські дані. Всім підключеним спільнотам дуже подобається відсутність в нас сторонніх мотивацій. Ключове джерело доходів зараз – сплати від спільнот за місяць користування платформою. Крім того, вже в розробці внутрішня система платежів. Вона дозволить спільнотам збирати платню з учасників прямо на Warmintro, за що ми будемо отримувати певний відсоток. В довгостроковій перспективі це краща модель, оскільки є різні спільноти, і плата за участь в них може істотно відрізнятись, від 10 доларів в місяць до 5-10 тисяч доларів в рік для ексклюзивних спільнот.

Чи окупились ви вже, на скільки в цілому вистачить інвестицій?

І: Ще на першому етапі ми з Ноланом вирішили не брати клієнтів безкоштовно, що для нової невеликої компанії було дещо дико. Але ми хотіли довести користь сервісу, а не будувати безкоштовну іграшку. Нам це вдалось, сервіс став самоокупним. Зараз ми підтримуємо компанію самостійно при активному розширенні команди. Простими словами: замість інвестицій кудись інвестуємо в себе. Питання походів до великих інвесторів поки не стоїть, пропозицій про фінансову підтримку проєкту вже достатньо від друзів. Але ми не спішим поки проєкт повністю не отримав своє «обличчя». Фокус зараз – на майбутнє платформи, правильну команду. Всі витрати на контролі, оскільки засоби свої. В такому ключі ми спокійно розраховуємо на 1,5-2 роки розвитку.

Як в вас все влаштовано в команді, який стек технологій? Що вже зроблено і кого шукаєте?

Є: Нолан, наш СТО, задає загальний технологічний напрямок, робить рев’ю коду, вирішує найбільш складні завдання. В проєкті він не на фултаймі спеціаліста такого масштабу ми поки дозволити собі не можемо. З іншого боку, наш з Іриною технологічний бекграунд, профільна освіта і досвід в програмуванні дозволяють тримати на контролі більшість питань по розробці.

З тих пір, як GUID знайшли нам нових програмістів, ми вже зробили достатньо багато малих та великих оновлень. З останніх – повний пакет для заходів всередині платформи. До кінця серпня виходить повністю перероблена система дискусій, в кінці вересня – платіжна система.

Великий запит від клієнтів – мобільний додаток. Це один з найближчих великих кроків. Тому зараз ми шукаємо мобільного React Native девелопера.

Команда в нас невелика, дружня, всі сильно залучені в продукт. Практично щодня в нас проходять групові обговорення продукту і функціональності. Нам подобається, коли люди приходять з ідеями, роблять покращення, часто проявляють ініціативу.

Якщо говорити про технологічний стек, це Ruby, JS, Vue.js.

І: Нам дуже по душі невелика команда і робота з нею. Ми будем рости, але це станеться не так скоро – одразу до 20-100 людей. Хочеться, щоб атмосфера невеликої команди, де кожний може висловити думку і зробити вагоме вкладення в продукт, залишалася з нами якомога довше.

Варто розуміти, що на відміну від роботи по контракту, де все треба «на цю п’ятницю», ми більше робимо опір на самостійність та креатив. Загальна задача в Warmintro – думати про команду, продукт та наших клієнтів. Як зробити систему правильно від початку і до кінця.

Нам подобаються люди, які самі хочуть покопатись, розібратись і принести відповіді. Можливо, навіть спитати щось в друзів. Людина, яка буде сидіти і чекати щоб їй дали рішення, або скажуть «зроби точно це і ні кроку вбік», це не про нас. Нам потрібна людина, яка любить погратись, розібратись навчитись. І ми завжди допомагаємо людям рости.

Як відбувається комунікація всередині команди, адже є питання тайм-зон? Ваші програмісти базуються в Одесі та Маріуполі

Є: Вони прекрасно спілкуються, постійно в комунікації між собою і з дизайнером з Росії. Весь робочий процес ми будуємо в Slack. Також використовуємо платформу, яка називається Clubhouse.io, для керування задачами. Часто рішення нинішніх задач командою обходиться навіть без нашого втручання.

В мобільній версії все прийдеться будувати з нуля. За якими ще критеріями платформа Warmintro може бути технічно цікавою розробникам?

І: Ми як раз з такого фактору. Обоє наших нових розробника поділились, що їм ніколи так багато не дозволялось робити і обдумувати самостійно. Для людини, яка готова до таких викликів, цей проєкт – величезний плюс. Так, продукт складний, зібраний з маси компонентів. Він не для любителів сидіти роками над вдосконаленням однієї функції. Тут необхідно вирішувати цікаві технологічні проблеми за допомогою власних ідей. А завтра ми прийдемо до Machine Learning алгоритму, який допомагатиме користувачам конектитися одне з одним і великій кількості цікавих інтеграцій. Якщо спеціалісту цікаво рухатись всередині компанії по різним технічним проєктам і бізнес-задачам – думаю, ми зможемо достатньо багато йому запропонувати.

«Наша» людина не тільки вирішує технічні проблеми, вона любить знаходити правильну технічну відповідь на бізнес-проблему. Що я, коли програмувала, робила дуже добре і з задоволенням. Безумовно, в нас будуть і свої пропозиції, але ми завжди хочемо чути думку члена команди.

Що стосується знання англійської, бажано володіти ним хоча б на середньому рівні. Мінімум читати і перекладати текст з допомогою Google Translate, розуміти суть обговорюємого на зборах.

Який соціальний внесок може зробити кандидат, працюючи в Warmintro?

І: Як я говорила раніше, найважливіші і найтяжчі кроки в кар’єрі я робила за допомогою зв’язків, connections. Від програміста до людини, яка торгує опціонами нафти. Потім відхід з Уолл-Стріт в підприємництво і т.д. Так, іноді ти можеш знайти роботу через соціальні мережі типу LikedIn. Але за допомогою в ключовий момент завжди ідеш до друзів. Включаючи поради з вибору рекрутського агентства і найм нових співробітників. Так ми знайшли і вас, Юлія.

Є: Артема, який зробив нам warm intro я знаю з 4-го класу. І він був СТО моєї першої компанії.

Все життя рухається за рахунок зв’язків та взаємодій. Для когось зв’язки – нова робота. Для когось – нові клієнти та продажі. Проєкт Warmintro не допоможе, як говорять у нас в США, «врятувати китів». Але з ним ти будеш допомагати різним спільнотам, які в тому числі і рятують китів, підтримують людей, що страждають від специфічних хвороб або тих, хто бореться з недоліками, перепускає кар’єру і т.д. Адже ми відступаємо від простого продажу продукту і намагаємось зробити он-лайн-зв’язки по-справжньому цінними.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ