Xiaomi почала блокувати “сірі” смартфони в Криму та інших підсанкціонованих регіонах

Китайська Xiaomi почала віддалено блокувати роботу смартфонів, які проти волі компанії були нелегально ввезені та використовувалися на Кубі, в Ірані, Сирії, Північній Кореї, Судані чи Криму.

Як відзначає Global Times, в цих регіонах в компанії немає представництв та офіційно її не продається, а експортна політика Xiomi не дозволяє клієнтам експортувати які небудь продукти в ці підсанкційні країни.

Що відбувається з пристроями після блокування

На форумі XDA-Developers користувачі припускають, що блокування поширюється тільки на пристрої, які активовані безпосередньо на забороненій території. Та воно не стосується смартфонів, активованих перед ввезенням.

Якщо ж пристрій дістали з коробки та вперше активували в одному із підсанкційних регіонів, то скоріш за все при приєднанні до мережі він “перетвориться в цеглу”.

“Політика Xiaomi не дозволяє продаж цього продукту на території, на якій ви намагалися його активувати. Будь ласка, зв’яжіться напряму з продавцями для додаткової інформації”, – говориться в повідомленні екрану заблокованого пристрою.

Санкції США та “юрисдикція довгих рук”

Деякі ЗМІ поясняють рішення Xiaomi з блокування смартфонів “юрисдикцією довгих рук” США. Вони припускають, що Вашингтон здійснює тиск на китайську компанію, щоб вони заблокували роботу телефонів, які використовуються в країнах та регіонах, на які діють санкції.

У відповідь Xiaomi заявила, що “тимчасово” заблокувала деякі смартфони. Це зробили для того щоб попередити та розслідувати потенційну контрабанду, яка ущемляє інформаційну безпеку користувачів та права споживачів.

Варто відзначити, що в умовах використання Xiaomi чітко вказано, що покупцям заборонено експортувати телефони в певні регіони. Однак там не вказано, що будуть блокуватися телефони, які експортуються в ці регіони.

“Покупець не буде транспортувати які небудь товари, які були придбані, в будь яку країну, територію чи куди небудь, якщо це заборонено законом про експортний контроль. Заборонені країни та територію включають Кубу, Іран, Сирію, Північну Корею, Судан та Кримський регіон”, – говориться в пункті 14.2 користувацької угоди.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ