“Я продав Twitch за $1 млрд., але почуваю себе лузером”. Одкровення Джастіна Кана

Співзасновник Twitch Джастін Кан розповів в Twitter-треді про те, як його переслідував синдром самозванця не дивлячись на те, що він створив успішний стартап. “А що якщо я скажу, що відчував себе лузером навіть після продажу Twitch за $1 млрд.?” – з цієї фрази розпочинається тред Кана. В ньому він розповідає про свій психологічний стан в процесі створення проекту: як весь час сумнівався у своїх силах, відчував, що тоне, що безнадійно програє. Хоча насправді, це було не так.

Він також розповів про природу цих почуттів, та як боротися із синдромом самозванця.

Фото:@justinkan

Всі – досягають, а я – тону

Коли у тебе стартап, часто починає здаватися, що всі навколо зносять перешкоди, лише один ти тонеш. Порівнювати себе з іншими – невід’ємна частина людської природи, та в той самий час велике прокляття.

Це – наслідки інформаційної асиметрії. Вам показують тільки гарні новини, тільки позитив. А між тим, ти сам спостерігаєш повну картину власного досвіду. В ньому є як добре, так і погане.

Навколо – одні експерти

Ти дивишся на те, як інші засновники нарощують ресурси, залучають інвестиції, наймають людей, та тобі здається, що вони – експерти.

Це правило 5%: з теми потрібно знати на 5% більше, ніж інші, щоб здаватися експертом. Ти не можеш точно визначити, наскільки відстаєш від інших, тому автоматично думаєш, що ти позаду на декілька світових років. Це логічний капкан.

Навіть якщо ти досягаєш успіхів, здається, що ти тонеш, тому що постійно потрібно мати справу з чимось новим, а в тебе ще немає досвіду. І поки ти на ходу вчишся цим речам, ти відчуваєш, що зазнаєш невдачі. Що ти – самозванець.

На справді ті, хто попереду тебе, точно так само розбиралися з новим для себе досвідом, просто це трапилося раніше.

Як боротися із синдромом самозванця: 6 порад від Джастіна Кана

  1. Усвідомте, що у всіх така плутанина – це нормально.
  2. Зберіть навколо себе колег та друзів, з якими ви можете бути абсолютно чесними, та ділитися досвідом. Не відповідайте : “В мене все ок”, коли хтось спитає, як справи. Розкажіть, що насправді відчуваєте, та що ще важливіше – слухайте.
  3. Практикуйте вдячність кожного дня. Це дозволяє фокусуватися на хорошому. Кожного ранку я записую три речі, за які я вдячний.
  4. Спитайте себе: які реальні наслідки несе те, що вам здається таким жахливим? Це дійсно кінець світу? Насправді, все може бути не так погано, як здається – коли закриваються одні двері, відкриваються інші. Тримайте ніс за вітром, щоб не втратити нову можливість.
  5. Відпочивайте від соціальних мереж. Повірте для мене, це важливо!
  6. Медитуйте, щоб допомогти собі ухилятися від самокритики. Думки приходять і йдуть. Присутність в моменті допомагає позбутися від жалю та тривоги за майбутнє.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ