Як максимально екологічно звільнитись з роботи

Рано чи пізно рішення піти на нову роботу приймають усі. Більшість при цьому відчувають провину перед командою і компанією, а не полегшення і натхнення новими перспективами, розповідає кар’єрний коуч Мелоді Уайлдінг. Відчуття, наче вони підводять людей, які там лишаються, змушує більшість працювати останні дні на старій роботі з новою інтенсивністю.


В статті для Harvard Business Review Уайлдінг ділиться порадами про те, як під час перехідного періоду між двома роботами відстоювати свої межі, щоби не поїхати дахом від відчуття провини і лавини завдань.

  • Візьміть провину під контроль

Емоції впливають на сприйняття та реакції, тому важливо контролювати приходяще відчуття провини. Розглядайте свій перехід на нову роботу як природній ріст і черговий крок в кар’єрі, а не як зраду.

Присмиріть своє его. Без сумнівів ви були важливою частиною компанії, але навряд чи без вас бізнес розвалиться. Так, в команди можуть виникнути тимчасові складнощі перший час після вашого звільнення, але на ваше місце прийде інший спеціаліст і все вирішиться.

  • Сплануйте стратегію звільнення

Як тільки ви взнаєте, що вас прийняли на нову роботу, визначте завдання, які необхідно закрити на старій. Після – розкладіть їх за пріоритетом, адже виконати всі можна не встигнути. І тут немає нічого поганого.

Також складіть план того, як і кого ви будете оповіщати про ваше звільнення. Поговорять з начальниками про те, хто візьме ваші обов’язки на себе. Паралельно оцініть тверезо, наскільки ви будете готові і здатні допомогти колегам під час вашого перехідного періоду з врахуванням поставлених завдань

  • Задокументуйте робочі процедури

Звичайно, було б непогано запропонувати компанії свою допомогу і навчити того, хто буде вас заміняти. Але це займе надто більше зусиль і часу, ніж, наприклад, оформлення всіх процедур, планів, таблиць контактів і решти в письмовому вигляді. Таким чином, ваш «навчальний набір» полегшить роботу колег, а ви зможете витратити свій ресурс на закриття пріоритетних завдань

  • Відмовляйтесь від нових завдань

В ваші останні дні в компанії, як правило, всі колеги захочуть вирішити з вами свої робочі питання. Але ви ні в якому разі не маєте брати на себе виконання їх завдань. Правильним буде допомога в розумінні процесів, щоб вони вирішили все самостійно. Або ж дипломатично відмовтесь від неочікуваних нових запитів.

  • Потренуйтеся встановлювати свої межі

Під час перехідного періоду між двома роботами у вас є хороший шанс попрактикуватись відстоювати свої межі. В кінці кінців, звільнити вас вони вже не зможуть. Говорячи «ні» ви станете впевненіше. Зберігайте цю звичку і на новій посаді.

  • Розійдіться екологічно

Буде розумно зробити свій вихід з компанії максимально екологічним. Запропонуйте начальству і колегам залишатись на зв’язку, але не перестарайтеся – мова йде про безстрокові професійні консультації. Пам’ятайте, що встановлені межі в останні дні на роботі – проявлення поваги до себе, до колег, до компанії. Пройшовши весь пов’язаний з перехідним періодом дискомфорт – ви вийдете на нову посаду натхненним і більш впевненим в собі.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ