Як ми виграли тендер на психологічну підтримку 6500 співробітників «Райффайзен Банку»

CEO сервісу онлайн-консультацій із психологом Meclee Максим Кузьменко розповів про те, як його компанія підписала перший великий контракт на обслуговування організації зі штатом понад 6000 осіб. І чому не варто себе недооцінювати.

Максим Кузьменко

Ми віримо, що будь-який бізнес у будь-якому секторі хороший настільки, наскільки хороші його люди. А створення сприятливого середовища в колективі має вирішальне значення для максимізації продуктивності співробітників.

1 Щасливі співробітники роблять на 13% більше продажів, ніж їхні сумні колеги.

2 Кількість лікарняних у щасливих співробітників в 10 разів менше.

3 У середньому на 19 % підвищується продуктивність праці.

Ми ніколи раніше не брали участь у тендерах, це був новий досвід і почався він із повідомлення на робочу пошту від співробітника банку із запитом комерційної пропозиції. Виглядало це як дослідження ринку корпоративної психотерапії в Україні.

Наш ринок формується буквально зараз і базового стандарту / набору послуг, який пропонують усі компанії, просто не існує, а за розвиток сегмента ми маємо дякувати пандемії. Водночас на західних ринках психотерапія вже приблизно 20 років є в наборі wellbeing-програм.

Хоча ми і працюємо з організаціями, раніше ми не співпрацювали з компаніями, у яких 6000+ співробітників, це новий досвід як із боку кількості рівнів узгодження, так і з податкової. Варто зазначити, що ми не розглядали серйозно цей запит і вважали, що ще не дотягуємо до організацій таких розмірів, але спілкування продовжили.

Оскільки для банку психотерапія була справою новою, остаточний запит у них був відсутній, тому ми відправили їм стандартне КП із переліком цін на індивідуальні та групові консультації. Зараз, крім консультацій, ми також проводимо навчальні вебінари і воркшопи, вирішення конфліктних ситуацій.

Так як у наших фахівців різна вартість консультацій, ми дали середній цінник (на той момент 700 грн консультація = 60 хв).

Тут і далі зображення: Meclee

Далі протягом місяця ми не отримували ніяких звісток. З боку банку йшов збір інформації, і він формулював свій запит зважаючи на перелік та формат послуг потенційних підрядників. Після чого «Райффайзен Банк» сформував список умов, які впливають на рішення, і відправив їх усім учасникам тендера. Як виявилося, вони використовують спеціальну формулу для оцінки пропозицій за всіма показниками, наведеними нижче, ці дані можуть бути корисні всім, хто хоче стати їхнім партнером.

Формула прийняття рішення: 50 % важливості = ціна, 50 % = всі інші пункти.

Рівень психологів

Організації важливо розуміти, що при зверненні співробітника його запит візьме в роботу компетентний фахівець, співробітник не має передаватися як футбольний м’ячик між психологами через незнання або недосвідченість як із цим запитом працювати.

Психологи Meclee відповідають таким параметрам:

закінчена вища освіта (медична, з психології),

додаткова освіта з психотерапії, 4+ років,

300+ годин практики під супервізією під час навчання,

4+ роки досвіду психотерапевтичної приватної практики.

Поєднання цих факторів гарантує, що колектив отримає професійну підтримку й буде в надійних руках. Якщо перевести на мову IT, то це фахівці рівня Middle & Senior.

Графік

Чим більше годин, коли їхній співробітник може отримати консультацію, тим краще. Ми стежимо за тим, щоби записатися на консультацію можна було із 7 до 20 годин 7 днів на тиждень. До когось точно потрапите. Це важливо, тому що не у всіх є можливість спілкуватися з психологом ввечері вдома або в робочий час із 8:00 до 18:00.

Тривалість консультації

Наші фахівці проводять консультацію 60 хвилин, при стандартній тривалості сеансу на ринку 50 хвилин. Тобто кожна 6-я консультація безплатно.

Ціна

У наших психологів різні ціни залежно від досвіду й освіти, проте великим організаціям важливо планувати бюджет на роки вперед, тому «Райффайзен Банк» почав просити в нас єдину ціну на сеанси у всіх фахівців. Раніше ми так не працювали, але вирішили спробувати й запропонували єдину ціну. Потім ми додали таку опцію для всіх компаній.

Звітність

Як і будь-якому серйозному підприємству, «Райффайзен Банку» потрібні щомісячні звіти по проведених консультаціях. Для кожної організації ми створюємо аккаунт керівника проєкт, де в будь-який момент можна подивитися звіт по проведених сеансах із розбивкою по місяцях і запитам співробітників, а також стандартні дані (дата сеансу, його тривалість, тип консультації, психолог і унікальний ідентифікатор співробітника (UUID)). З огляду на специфіку сфери, звіти — неперсоналізовані. Завдяки цьому, співробітники спокійні за свою конфіденційність, а керівник може аналізувати психологічний стан колективу.

Схема оплати

Банк цікавила постоплата по проведених консультаціях із заданим лімітом на компанію загалом й на кожного співробітника в місяць, контроль із нашого боку.

У Meclee закладена така функція й ще кілька інших:

Передоплата за договором (компанія виділяє бюджет).

Постоплата за договором (фактичне використання консультацій співробітниками).

Фіксований % від кожної консультації.

Часткова компенсація (наприклад, 2 сеанси в місяць сплачує компанія і 2 сеанси співробітник).

За спецпропозиції (оплата консультацій за рахунок співробітників за корпоративними цінами)* для мікробізнесу.

Контроль надання послуг

Будь-яка здорова компанія рахує гроші й тим більше банк. «Райффайзен Банк» поставив умовою зрозумілий механізм контролю послуг, щоби консультацію отримував їхній співробітник, а не хтось інший, а рахунок виставлявся тільки за реально проведені сеанси.

Наш механізм побудований на роботі з корпоративним email: після реєстрації починають працювати задані ліміти / баланси, і співробітник отримує свій UUID, за яким далі будується звітність. Водночас кожна консультація відображена в актах виконаних робіт із психологами, з кожним із них у нас підписаний договір. Тому у випадку сумнівної ситуації, до всіх сеансів у нас є підтвердження.

Мова

Консультації надаються як на українській, так і на російській. Психологи Meclee живуть у різних частинах України та за кордоном, є україномовні й російськомовні.

Фінал

Після узгодження умов і механізмів роботи й ще через 1 місяць нам повідомили, що ми пройшли у фінал і тому запросили дані компанії для перевірки. У той момент ми працювали як ФОП, і як з’ясувалося, наші податкові форми були несумісні, а спосіб взаємодії між нами і психологами не підходив під співробітництво за договором із післяплатою для їхньої юрособи.

Сталася паніка, адже замовник уже й так прострочив дедлайн і хотів якомога швидше запустити послугу для співробітників, а ми їм не підходимо. Але остільки плакати часу не було, а виграти тендер дуже хотілося, уже через день у нас був готовий статут, і ми відправили заявку на реєстрацію ТОВ із відповідною податковою формою.

Реєстрація юридичної особи та рахунку в податковій пройшла за кілька днів, і вже через 2 тижні ми підписали фінальну редакцію договору. Наша пропозиція виявилася найвигіднішою.

Висновки

Не варто себе недооцінювати й уникати великих компаній. Процес тендеру вкотре довів, що головне — якість, а не розмір, і дав зрозуміти, що ми готові до співпраці з великим бізнесом.

Автор: Максим Кузьменко, CEO сервісу онлайн-консультацій з психологом Meclee

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ