Як отримати міжнародні свідоцтва про вакцинацію від COVID-19 – інструкція МОЗ

7 червня 2021 року Міністерство охорони здоров’я Україна запустило міжнародні свідоцтва про вакцинацію від COVID-19. За бажанням, їх зможуть отримати ті, кого прищепили двома дозами вакцини від коронавируса. Сертифікат можна використовувати для перетину кордону. Про це розповіли у прес-службі МОЗ.

Як це працює

  • Міжнародне свідоцтво можна отримати в відразу після щеплення другою дозою вакцини у центрі вакцинації.
  • Крім цього, можна звернутися у будь-який медичний заклад, підключений до електронної системи охорони здоров’я, зокрема – до сімейного лікаря. У такому випадку, свідоцтво заповнюється на підставі даних про щеплення, внесених в електронну систему охорони здоров’я на українській, а також англійській або французькій мові.
  • У свідоцтві будуть вказані персональні дані пацієнта, назва вакцини та дати вакцинації.
  • Свідоцтво потрібно завірити офіційним штампом медустанови, підписом лікаря, а також особистим підписом (або свого уповноваженого представника).
  • За запитом людини, заклад надрукує свідоцтво й оформить його відповідно до міжнародних вимог.
  • Термін дії свідоцтва – один рік з можливістю продовження.
  • Також, якщо людині протипоказана вакцинація, він може отримати письмове роз’яснення з переліком підстав для такого рішення українською або англійською мовою.

За необхідністю, свідоцтво може бути пред’явлено при перетині державного кордону. Однак, у МОЗ зазначили, що його не слід плутати з «імунними паспортами» або «ковідними сертифікатами», які зараз розробляють в Україні та за кордоном, оскільки «це різні поняття».

Примітно, що сертифікат буде дійсним, тільки якщо введена вакцина, схвалена ВООЗ до екстреного застосування. У червні 2021 року у цьому списку: вакцина від Pfizer-BioNTech, AstraZeneca та CoronaVac.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ