Як отримати фінансування на підключення села до інтернету – інструкція

Міністерство цифрової трансформації запустило проект «Інтернет-субвенція», в рамках якого держава профінансує підключення навчальних, медичних та культурних закладів у селах до мережі. В планах у Міністерства – забезпечити інтернетом більше 3000 українських сіл. Для цієї мети держава виділила 500 млн гривень.

Зараз у тестовому режимі проходить попередній збір заявок на проведення у селах інтернет-доступу. Офіційно він почнеться як тільки уряд прийме відповідну постанову.  Розповідаємо, хто може подати заявку і як це зробити.

.                              .                                 .

1) Заявка на отримання інтернет-субвенції подається від територіальної громади. Для цього голові ОТГ необхідно перейти на сторінку і заповнити формуляр. Всього у ньому 8 пункті.

2) Для початку потрібно вказати актуальний код КОАТУУ. Його можна перевірити тут.

3) Потім зазначити, у яких населених пунктах громади вже є оптичний інтернет і скільки провайдерів надають послуги з його використання. Це важливо, оскільки на державне фінансування можуть претендувати тільки села, у яких мережі немає. Далі – вказати кількість населення у кожному населеному пункті.

4) Після – потрібно заповнити таблицю, вписавши число навчальних та медичних закладів, ЦНАП, бібліотек, шкіл мистецтва, будинків культури, пожежних і поліцейських станцій у кожному населеному пункті.

5) Передостанній етап заповнення заявки – це прорахунок обсягу фінансування, який потрібен для підключення всіх об’єктів соціальної інфраструктури громади до інтернету. Для того, щоб правильно його оформити, Мінцифри радить скористатися окремою інструкцією. Важливо – шансів отримати фінансування більше у того, хто запросив меншу суму, відзначають у Міністерстві.

6) Щоб завершити попередню подачу заявки, глава ОТГ повинен залишити свої контактні дані і поставити електронний підпис.

Після того як закінчиться попередній збір заявок і почнеться офіційний етап – всі громади, які залишили заявку раніше, отримають повідомлення про це електронною поштою. Далі – почнеться розподіл коштів.


Громади, які отримають фінансування, повинні будуть провести тендер на закупівлю послуг операторів з проведення інтернету. Свій вибір вони повинні будуть узгодити з Мінцифрою, а після – щомісяця звітувати перед ним про використання коштів субвенції.

Стежити за реалізацією проекту «Інтернет-субвенція» можна на датастудії. Крім статистики поданих заявок, там також представлена ​​інформація про наявність доступу до оптичного інтернету в населених пунктах.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ