Як починати SEO-бізнес: шість простих кроків

Джошуа Хардвік, керівник з контенту відомого SEO-сервісу Ahrefs розповів у Twitter: до того, як приєднатися до компанії, він керував власним SEO-бізнесом. І він розповідає про те, з чого варто почати такий бізнес (докладніша версія його статті є також у блозі компанії). Редакція підготувала скорочений переклад.

1. Вивчіть SEO (я серйозно)

Навіть не думайте займатися клієнтськими сайтами до тих пір, поки насправді не почнете розуміти SEO. Їх сайти – це їх заробіток на життя. Не лізьте туди, якщо поняття не маєте, що робити. Як вчитися – ось роадмап:

Джерело: learningseo.io

2. Запустіть свій сайт

Знати теорію – це одне, а знати, як це все застосовується на практиці – інше. Так що запустіть сайт, щоб попрактикуватися. Я вчинив саме так. Запустив тупий блог з фітнесу. У нього через 10 місяців роботи стало близько 50 000 щомісячних відвідувачів.

Тут і далі зображення Joshua Hardwick

3. Спеціалізуйтесь

Звичайно, ви можете запустити ще одне SEO-агентство, яке займається усім підряд. Але у мене краще виходило, коли я спеціалізувався та пропонував якусь одну експертизу. Як її вибрати? Виберіть той процес, з яким вам найбільше подобається працювати. Для мене це був лінкбілдінг:

4. Приводьте клієнтів

Простіше сказати, ніж зробити, правда? Свого першого клієнта (приносив близько $ 25 000 у рік) я знайшов на People Per Hour. Інші опції: холодні дзвінки (не дуже вдала ідея, якщо ви інтроверт), які втягує маркетинг, гостьовий блогінг.

5. Займіться логістикою

Будувати SEO-бізнес важко. І ще важче це буде, якщо постійно відволікатися. Три простих способи зменшити собі головний біль: заведіть бухгалтера, використовуйте софт для інвойсів та заведіть мультивалютний аккаунт (я рекомендую Transferwise).

6. Масштабуйтесь

Я ніколи не масштабувався. Мені подобалося бути SEO-фрілансером. Але якщо ви хочете рости, по-перше, виділяйте свої сервіси в окремі продукти і, по-друге, розширюйте команду.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ