Як розширити можливості рітейла за допомогою технологій

Ігор Маньковський, керівник інтернет-проекту Lenovo, розповів, як штучний інтелект, інтернет речей, технології віртуальної і доповненої реальності знижують витрати і розширюють можливості роздрібної торгівлі.

Ігор Маньковський

 

Використання нових технологій дозволяє кардинально міняти спосіб взаємодії компаній зі споживачами. Згідно з дослідженнями, 57% покупців готові ділитися особистими даними в обмін на персоналізовані пропозиції або знижки. У той же час, більше половини споживачів будуть ділитися інформацією про себе в обмін на рекомендації по продуктам.


Читати також: Контракт з Burger King, інвестиції від Петра Чернишова і USF. Розповідь про стартап  Revizion


 

Пристрої заберуть на себе побутові завдання

Важливу роль в отриманні інформації про клієнтів грає Інтернет речей (IoT, Internet of things). Дослідження підтверджують, що завдяки використанню IoT, 89% торгових компаній отримують все більше уявлення про переваги і поведінку  клієнтів.

77% роздрібних продавців стверджують, що IoT, не тільки впливає на купівельний досвід, але і змінює формат покупок і структуру покупців. Пристрої, підключені до інтернету, знаходять нові можливості, щоб полегшити життя користувачів.


Читати також:   EVO і Rozetka запустили безкоштовний курс для інтернет-магазинів 


«Розумна» побутова техніка може вирішувати завдання, за які раніше відповідла  людина. Наприклад, ви захоплюєтеся спортом і дотримуєтеся раціону, який складається з певного набору продуктів. У вас є холодильник, що підтримує технології IoT, який це «знає» і «стежить», щоб потрібні продукти завжди були в наявності. Коли холодильник «розуміє», що продукти закінчуються, він може самостійно їх замовити. Крім того, завдяки сучасним технологіям пристрою можна  автоматично проводити діагностику і повідомляти про поломки.

Зі збільшенням кількості пристроїв, підключених до інтернету, буде трансформуватися і маркетинг. Якщо сьогодні увагу фахівців з продажу сфокусовано на потребах споживачів, то в майбутньому з’являться системи, які будуть просувати товари і послуги не людям, а пристроям, з огляду на потреби їх власників.

Імерсивні технології перетворять походи по магазинах в розвагу

Технології доповненої і віртуальної реальності (AR / VR) розширюють можливості шопінгу і пропонують нові способи взаємодії брендів з покупцями. Майже 75% споживачів в США очікують, що роздрібні магазини запропонують досвід AR.

 

Використовуючи технології доповненої реальності, торгові компанії можуть створювати каталоги продуктів з можливістю попереднього перегляду. Все, що потрібно  –  це смартфон. Такі віртуальні каталоги часто використовують серед брендів одягу і взуття, меблів, іграшок, ювелірних виробів і косметики. Все працює дуже просто: покупець пригледів шафу, але не знає, чи підійде вона  до інтер’єру кімнати.

За допомогою AR-технологій досить вибрати потрібний товар в каталозі і навести на те місце в кімнаті, де вона  буде стояти. Таким чином, легко подивитися, як меблі будуть виглядати вдома ще до їхньої  покупки. Так само  можна приміряти одяг, взуття, ювелірні вироби або нанести макіяж. Можливість попереднього перегляду товару допоможе знизити кількість повернень і грошові втрати.


Читати також:  Google додала новий рекламний формат: об’єкти в 3D, які можна крутити


Доповнена реальність дозволить створити зручну і інформативну навігацію в магазинах. За допомогою мобільного додатка покупці зможуть швидко знайти потрібний відділ або навіть річ, а також вивчити характеристики товарів.

Крім того, імерсивні технології можуть бути використані для інтерактивної презентації продуктів, щоб ще глибше чіпляти почуття клієнта. AR / VR-технології трансформують маркетингові кампанії і допоможуть вдихнути нове життя в рекламні щити або картинки з продуктами. Досить завантажити спеціальний додаток і навести камеру смартфона на білборд, як зображення «оживе».

Такий підхід особливо актуальний для роботи з сучасними споживачами – мілленіалами  і поколінням Z. У майбутньому з’являться і інші гаджети, які зможуть транслювати необхідну інформацію вже не через екран смартфона, а відразу на «розумні» окуляри або спеціальні лінзи для очей.

Штучний інтелект змінить спосіб покупок

Штучний інтелект збільшує ефективність операцій, а відповідно, і прибутковість роздрібної торгівлі. Світові тенденції показують, що до 2021 року 85% торгових компаній з усього світу планують впровадити технології  ШІ для планування ланцюжка поставок. Роздрібні продавці вважають, що використання штучного інтелекту призведе до щорічного зростання прибутку на 10%.


Читайте також:   Український стартап 3DLOOK залучив $ 1 млн. Розповідаємо деталі 


 

У чому ж його переваги?

  • ШІ дозволяє обробляти великі масиви даних про покупців, їх інтереси та вподобання, кількості покупок, запити і т.д. Компанії, у яких найбільше даних про клієнтів, зможуть стати найбільш клієнтоорієнтованими, роблячи персоналізовані знижки і пропозиції. Завдяки ШІ компанії зможуть ідентифікувати своїх клієнтів не тільки в мережі, але і в офлайн магазинах. Це допоможе продавцеві в будь-якій точці продажу отримати доступ до інформації про клієнта, історії його покупок і перевагах.
  • Застосування технологій штучного інтелекту допоможе рітейлерам краще  прогнозувати попит на продукти, аналізуючи попередній досвід.
  • Використовування  чат-ботів і роботів в магазинах і для онлайн-шопінгу. У магазинах роботи зможуть зустрічати покупців, ідентифікувати їх в базі, відповідати на запитання  і допомагати знайти необхідну річ, виконувати інвентаризацію.
  • Спільно з IoT, впровадження технологій ШІ допоможе автоматизувати внутрішні бізнес-процеси і більш точно прогнозувати майбутнє. Компанії зможуть в рази швидше збирати інформацію про частоту замовлень, трафік  в магазинах, продажах.
  • З’являться інтерактивні примірочні кімнати, обладнані цифровими дзеркалами з сенсорним інтерфейсом. Походи по магазинах і примірки одягу можуть перетворити шопінг в справжнє випробування. Але майбутнє магазинів за такими «розумними» дзеркалами, які дозволять без примірки подивитися, як буде виглядати той наряд, який сподобався найбільше.

 

Досвід Lenovo

Інтегруючи нові технології, компанія Lenovo створила смарт-рішення на основі штучного інтелекту для автоматизації роботи роздрібних мереж. Смарт-рішення включає технології розпізнавання об’єктів і осіб, виявлення та відстеження дій людей, а також інтернету речей. Для ефективного управління магазином і швидкої обробки великого потоку даних використовуються граничні і хмарні обчислення.


Перший повністю автоматизований магазин був відкритий в штаб-квартирі Lenovo в Пекіні. У ньому можна знайти продукти харчування, напої і предмети першої необхідності. Магазин працює за принципом самообслуговування, роль консультантів виконують термінали і планшети. Робити покупки дуже просто. На вході покупцеві потрібно зупинитися перед одним з планшетів, щоб система могла ідентифікувати його.


Читати також:  Apple запустила публічні бета-версії iOS 14 і iPadOS 14 


Завдяки технологіям комп’ютерного зору, IoT і датчикам розпізнавання рухів, магазин «відстежує», які товари вибирають покупці і «додає» їх у віртуальну корзину. Навіть не потрібно стояти біля каси, коли клієнт виходить з магазину, з його рахунку автоматично списується необхідна сума.

Це не єдиний автоматизований магазин на території Китаю. У місті Чанша, провінції Хунань смарт-рішення від Lenovo впровадили в книжковому магазині.

Рішення для роздрібних мереж об’єднує новітні технології обробки зображень, глибокого навчання, розпізнавання людей і предметів. Застосування інноваційних технологій в секторі роздрібної торгівлі дає можливість покупцям здійснювати покупки на ходу, а компаніям – підвищувати ефективність роботи магазинів.

Висновки

Майбутнє роздрібного середовища визначається комплексом інструментів, серед яких збір і аналіз інформації як про продажі, так і клієнтів, впровадження інноваційних та безконтактних технологій, автоматизація процесів. Найближчим часом торгові компанії все більше будуть використовувати інноваційні технології для поліпшення досвіду покупок і побудови тривалих відносин з клієнтами.

Споживачі хочуть отримувати персоналізований підхід, тому рітейлери зосередяться на впровадженні технологій, що дозволяють отримувати все більше даних про клієнтів. Дійсно, має пройти якийсь час, щоб бізнес і споживачі повністю адаптувалися до нових систем. Але роздрібна торгівля продовжує активно трансформуватися, а клієнти з усього світу – одержувати більш якісний сервіс.

 

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ