Як українська освітня платформа з математики GIOS виросла в 10 разів за період карантину

GIOS – сервіс для змішаного вивчення математики і критичного мислення, під час карантину виріс в 10 разів. На час вимушених канікул творці зробили сервіс безкоштовним – і за весну 2020 платформа отримала 100 000 нових користувачів.

Як створювався проект, які помилки і успіхи пережив на шляху, розповіла Наталія Лимонова, засновниця GIOS.

Все почалося з «болю»
У сфері освіти я вже 8 років, прийшла в неї через особисту «біль». У мене два сини, хотілося, щоб вони отримали якісну освіту та навчилися правильно мислити.

У школі від вчителів я переважно чула фразу: «Наше головне завдання – довести дитину до ЗНО». Тобто, для них метою освіти стало не мислення і розвиток, а засіб оцінки і фінальний бал.

Мене ця перспектива не влаштовувала, хотілося дати своїм дітям гарну базу для життя. Тому вирішила створити свою школу.

Почали з курсів вихідного дня. Основними напрямками стали розвиток ролей «Я – Підприємець», «Я – Особистість», «Я – Творець», «Я – Дослідник». Давали дітям можливість спробувати себе в різних ролях, розвивати soft skills і найголовніше – давати розуміння себе і навколишнього світу, принципів мислення.

Заняття виявилися затребуваними, і поступово ми створили повноцінну приватну загальноосвітню школу повного дня, де діти, крім навчання, брали участь в міжнародних дебатах, реалізовували власні наукові та підприємницькі проекти.

Сини зі школи успішно випустилися, а бажання змінювати систему освіти у мене залишилося. Проблема оффлайн-шкіл – їх складно і дорого швидко масштабувати, і не кожен може оплатити навчання дитини у приватній школі. А в світі – мільярд дітей шкільного віку, чверть з яких навіть не мають можливості вчитися. Так виникла амбітна мета – трансформувати систему освіти в усьому світі і допомагати дітям отримувати освітній контент в цікавою їм ігровій формі.

Все це призвело до ідеї GIOS – Global Innovative Online School, платформи для змішаного вивчення математики і критичного мислення. За освітою я – математик, тому вирішила в першу чергу зосередитися на цей предмет, тим більше математика – основа для більшості прикладних наук.

Так почалася історія GIOS. З листопада 2018 я повністю сконцентрувалася на створенні онлайн-платформи.

Невдалий стрибок

В цей час я знайшла сподвижника і таку ж палаючу цією ідеєю особистість – Дарину Васильєву, практикуючого вчителя і співробітника Інституту Педагогіки. Вона яскраво, креативно і з палаючими очима розповідала про нові методики навчання. Мені це сподобалося і я запросила її в GIOS. З нею ми і почали запускати наш космічний корабель.

Сьогодні дитину не можна навчати методами минулого, потрібні методики, які залучають до процесу, відразу показують практичну цінність предмета. Тому ми хотіли створити гейміфиковані, цікаві дитині курси, в яких сконцентрована витримка основних знань з математики.

Уроки веде анімований персонаж – сурікат Джіос, який час від часу задає дітям питання, тести, утримуючи їх увагу на навчанні.

Я знала, що не потрібно відразу ж вкладати всі гроші світу в платформу, поки ми не з’ясували «болю» клієнтів. Тому створили Лендінгем, який описував продукт, запустили рекламу на різні регіони України. Отримали перших 200 потенційних клієнтів, з якими провели глибинні інтерв’ю. В процесі зрозуміли, що з продуктом ми в ціль потрапили – для багатьох батьків успішність дітей в математиці була проблемною, і вони готові платити за вирішення цієї проблеми. Це підтвердила і статистика – 25% батьків в СНД наймають репетиторів з математики.

Під час інтерв’ю ми також протестували ціни. Зупинилися на досить високій – $ 160 за річний курс. 20% батьків сказали, що купили б. Ми загорілися – і вирішили робити продукт. Так як аудиторія вже була «перевірена», то не частина платформи, а відразу всю. Щоб і всі функції були, і красиво, і з «перламутровими ґудзиками».

Власник СЕО Club Сергій Гайдайчук допоміг нам організувати презентацію ідеї потенційним інвесторам. Оскільки це був етап «рожевої мрії», тобто продукту ще не було, один з інвесторів порадив нам розробників, ми з ними домовилися, і на сім місяців з головою поринули в розробку платформи.

Фінансування переважно було з власних коштів, стартовий капітал GIOS – більше $ 100 000. Меншу частину залучили від бізнес-ангелів.

«Виринула» вже з усіма готовими блоками для 7-9 класів – анімованими відео, Гейміфікація, прикладними завданнями на використання математики в житті.

В першу чергу пішли до батьків, які говорили про бажання купити продукт. На що почули, що «стільки за освіту ми поки платити не готові».

Це стало хуком, який збив з нас рожеві окуляри. Ми отримали наш перший важливий урок – не брати на віру слова аудиторії. Що люди говорять, і що вони купують – це найчастіше різні речі.

Ми були трохи спустошені таким поворотом подій, але швидко зібралися і почали шукати інші способи і моделі просувати платформу. Знайшли.

Перша зміна курсу – від батьків до вчителів

В процесі просування ми помітили, що продуктом активно цікавляться вчителя математики. Для них GIOS – це новий спосіб «закохати» учнів в предмет, а також ефективний інструмент для змішаного і онлайн навчання.

Вчителі нарешті отримали інструмент, який дозволяє перевіряти домашнє завдання за 10 хвилин, а не сидіти до півночі з купою зошитів. Також вони оцінили можливість в пару кліків побачити слабкі і сильні місця учнів і класу, що дозволяє коригувати програму на льоту.

Тому ми почали активно працювати над розширенням функціоналу вчителя, більше спілкуватися з ними, просувати GIOS на них. Це почало давати результати – ми зрозуміли, що знайшли свою нішу, product market fit.

Першим великим успіхом в роботі з вчителями стала співпраця з «конторою Пі» Петра Чернишова, в березні 2019. Вони організовували всеукраїнський табір для вчителів-олімпіадників, а ми дали їм безкоштовний доступ до платформи на цей час (безкоштовний для вчителів, за них заплатив бізнес – частина вклала «Контора Пі», частину оплатили ми самі). В результаті, до нас відразу зайшло 600 дітей.

Ми отримали першу статистику, відгуки, рекомендації. Потім почалися канікули, і на літо ми з головою поринули у впровадження отриманого зворотного зв’язку, щоб до наступного сезону дати вчителям ще більше цінності.

Восени 2019 ми додали до продукту такий функціонал:

  • Кабінет вчителя. Тепер вони могли бачити статистику по класу і кожної дитини,
  • Спростили інтерфейс платформи.
  • Розробили окрему вкладку з завданнями, які викликали найбільшу складність у більшості детей.Учітель міг прийти до уроку підготовленим і розібрати саме ці завдання.
  • Додали блок прикладних і творчих завдань.

В результаті вийшов «асистент» вчителя математики, який допомагає в роботі і ефективно доповнює навчання дітей. Так як вчителям постійно не вистачає часу на вичитку всього матеріалу, через платформу вони дають частину тим на вивчення онлайн, швидко відстежують процес через свій кабінет.

З мотивацією дітей все стало набагато веселіше – вони самі проходять уроки наперед, змагаються між собою, хваляться досягненнями.

Ще одна мета – допомогти вчителям навчитися вільно працювати з цифровими інструментами. Зараз роль вчителя не тільки в передачі знань, все більшу роль відіграє прищеплення культури постійного самостійного навчання. GIOS допомагає її прищепити, спілкуватися вчителям і школярам на одній мові. Ми тоді ще не знали, що все це сильно допоможе нам і школам під час карантину.

У листопаді 2019 ми повноцінно вийшли на ринок, з орієнтацією на вчителів. Для цього запустили пропозиції для цілих класів і шкіл, де ціна платформи в три рази дешевше, ніж B2C покупка. У просуванні найбільш ефективними виявилися навчальні заходи: ми розповідали вчителям про критичний мисленні, мотивації учнів, давали сертифікати про підвищення кваліфікації. Так ми поступово і рівномірно росли. Навіть уклали меморандум про співпрацю з Міністерством освіти і науки України в поширенні і впровадженні змішаного освіти, отримали гриф «Схвалено МОН».

На той момент у нас вже зареєструвалося 10 000 користувачів, 30% з них перетворилися в платних і постійних. А потім почався карантин…

Карантин, і зростання до 100 000 безкоштовних користувачів за три місяці
Коли класи спорожніли, ми зрозуміли, що освітня система не готова до переходу на онлайн-навчання, і близька до колапсу. Потрібно було допомогти вчителям в новій реальності, тому ми в одну ніч зробили GIOS безкоштовним для всіх. Про це написали багато видань, і до нас хлинув потік учнів і вчителів.

Відвідування сайту GIOS під час карантину

Почалися «хороші» проблеми – як якісно обслужити такий потік користувачів і не впасти. У нас прекрасний СТО – Юрій Карпенко, у якого 20 років досвіду в IT на керуючих позиціях. Тому ми встигли швидко оптимізувати серверну інфраструктуру, автоматизувати необхідні процеси. Служба підтримки працювала практично цілодобово – так ми отримували дані про проблемні місця платформи, які місця потрібно спростити. Криза знову стала для нас точкою зростання.

Звичайно, далеко не всі безкоштовні користувачі після закінчення карантину стали приносили прибуток, але частина зрозуміли цінність платформи, і купили. При цьому дуже цінно, наскільки багато людей дізналося про платформу, і скільком школярам і вчителям ми допомогли. Користувачі, які залишилися після карантину, стали нашою основною базою для подальшого просування.

Також під час карантину ми повністю визначилися з бізнес-моделлю: даємо індивідуальну річну передплату і пропонуємо ціну в три рази менше при роботі зі школами та класами, масовому підключенні учнів. З додаткових доходів – також надаємо доступ до репетиторів на платформі і продаємо окремі теми уроків.

Зараз ми активно взялися за маркетинг, щоб зберегти і примножити темпи зростання, почали працювати з маркетологом Дмитром Семеновим. Також зайняті пошуком smart інвесторів, недавно пройшли в півфінал IT-Арени, стали переможцями в міжнародній програмі Female Leadership Program.

Команда складається з десяти осіб: 4 – фуллтайм, 6 – парт-тайм. Структура така: СЕО, СТО, СРО, СМО, ком’юніті-менеджер, SMM-менеджер і служба підтримки.

Плани GIOS і майбутнє EdTech

Скоро плануємо ввести багатомовність і вийти на глобальний ринок. Англомовні тексти рецензує професор Стенфордського університету. А озвучку нам робить актор з Голлівуду, який озвучує американські фільми. Після цього хочемо розширити лінійку продуктів на старшу і молодшу школу, на STEM-предмети. У перспективі мріємо створити платформу авторських уроків, щоб вчителі надавали свої авторські уроки, а їх колеги і діти могли ними користуватися. Йдемо до того, щоб в 2025 отримати мільйон платять користувачів.

Я думаю, що глобальний ринок освітніх технологій буде зростати дуже швидко – це вже видно по його темпам зростання в 2020. Карантин розкрив проблему із застарілою моделлю освіти, і всі побачили, що навчатися за допомогою технологій можна, і це ефективніше. Світ стає все швидше і складніше, і виживуть в ньому ті, хто швидко пристосовується до мінливих умов за допомогою інструментів освіти. Завдання GIOS – дати ці інструменти дітям і вчителям.

5 уроків, які ми винесли за півтора року існування GIOS

  1. За продукт люди голосують грошима, а не словами. Не вірте, що люди куплять ваш майбутній продукт, поки не отримаєте смску від вашого банку.
  2. У створенні будь-якого продукту повинні брати участь представники аудиторії. У нас працюють два практикуючих вчителі, які розуміють «болю» своїх колег.
  3. У кризі шукати можливість.
  4. Краще запускати маркетинг до розробки продукту – так під час запуску краще розумієш потреби людей, є «плацдарм» для виходу на ринок.
  5. Хороші партнерства можуть дати різкий і великий приплив користувачів.

Автор: Наталя Лимонова, засновниця GIOS

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ