Як відправити першу email-розсилку та не потрапити в спам: чек-лист від Netpeak

Канал email-маркетингу може принести хороший прибуток вашому бізнесу, підвищити лояльність до бренду та його впізнаваність при умові, що все налаштовано правильно. Про те, як почати працювати з email та яких помилок варто уникати, щоб не потрапити в спам, для Banda.media розповіли  email-спеціалісти агентства перформанс-маркетингу  Netpeak -Анна Бондарь та Вікторія Бондаренко.

Анна Бондарь та Вікторія Бондаренко. Фото:Netpeak

Чому розсилка потрапляє в спам?

Папка “Спам” – своєрідне “чистилище”, куди потрапляють сумнівні листи чи розсилка, раніше відмічена користувачем як спам.

На старті роботи з email-маркетингом потрапляння розсилки в спам – досить поширена проблема, яка може негативно повпливати на репутацію вашого домену та не дати очікуваних результатів.

Чому лист може потрапити в спам?

  1.  Отримувач не давав дозволу на розсилку. Така проблема виникає, коли ви працюєте з придбаною, а не органічною базою контактів. Логічно, що користувачі, які не знайомі з вашим брендом та отримують від нього листи, скоріш за все, будуть відзначати їх як спам. Це одна із причин, чому не варто купляти бази контактів.
  2. Галочка навпроти згоди на підписку стоїть за замовчуванням. Такий підхід порушує  GDPR (general data protection regulation) – загальний регламент захисту персональних даних.
  3. Ви відправляєте не той контент, який обіцяли. Коли клієнт погоджується на розсилку, він підписується на певний формат листів: новини, підбірки, корисні статті із блогу, повідомлення про знижки. Якщо ви відправляєте інший контент, ви порушуйте очікування підписника.
  4. Користувачі не розуміють, як відписатися від листів. Обов’язково додавайте в листи ссилку “Відписатися від розсилки” та робіть її максимально простою. Користувач не повинен проходити цілий квест, щоб відписатися від розсилки, в інакшому випадку він буде помічати її як спам, щоб листи більше не приходили.
  5. Часто розсилка не оптимізована. Якщо ви будете відправляти листи часто, підписики стомляться від їх потоку. Та навпаки: якщо лист буде приходити раз в декілька місяців, користувачі забудуть, хто ви і про що пишете.
  6. У IP-адреса погана репутація. Перевірити вашу поточну репутацію можна з допомогою сервісу  MXToolBox . Якщо у  IP-адреса погана репутація, важливо як можна скоріше працювати над її підвищенням, оскільки це довгий процес.

Чому репутація може впасти:

  • контакти бази не підтверджувалися;
  • не було регулярної чистки бази;
  • відсутні триггери;
  • були неправильні налаштування аунтефікацї;
  • розсилки довгих час відправляли на всіх підряд.

Запуск першої розсилки:як почати?

База – основа email-маркетинга. Як зібрати контакти?

Листи від вас мають отримувати тільки ті, хто сам підписався на розсилку. Тобто ваша база контактів має бути зібрана та провалідована вами, а не придбана. Інакше ви ризикуєте заробити погану репутацію домену та потрапити під штрафні санкції.

Для збору бази можна використовувати:

  • віджет форми підписки ( віджет краще розташовувати на найбільш відвідуваних сторінках вашого сайту, а також пропонувати користувачам підписуватися на вашу розсилку в соцмережах, блогу чи на іншому каналі, який розвиваєте);

  • pop-up (вікна pop-up показують гарну конверсію, а щоб вони не були дратуючими, робіть їх невеликого розміру з можливістю закрити та не показувати людям, які вже підписалися на розсилку;

  • лендінг з формою підписки;
  • форму підписки в футері;

  • чекбокс з згодою на популярні розсилки в формі оформлення замовлення;
  • чекбокс з згоду отримувати розсилку в особистому кабінеті.

Обов’язково використовуйте Double Opt-In на всіх формах підписки, щоб вимагати від підписника подвійне підтвердження: спершу залишити адресу у формі. а потім із листа підтвердити підписку. Це необхідно, щоб виключити:

  • неіснуючий email;
  • одноразову адресу пошти;
  • чужі адреси;
  • спам-капкани та інше сміття.

При використанні Double Opt-In кількість скарг на листи знижується в середньому до 1%, відсіюються ті, кому ваша розсилка не цікава, та залишаються тільки ті користувачі, яким корисна ваша пропозиція.

Валідуйте базу

Час від часу необхідно видаляти базу неактивних контактів та відписавшихся користувачів. Це робиться за допомогою email-валідатора, який перевіряє формат, синтаксис адреси, домен та сервер, стан поштового ящика(чи використовується він і чи взагалі існує).

Також email-валідатор допоможе перевірити базу на спам-капкани – адреси, які використовуються, щоб відслідкувати спамерів:

  • чисті – ті, які ніколи не існували;
  • перетворені – адреси, які колись використовувалися, але потім їх закинули.

Валідація дозволяє залишити тільки актуальні адреси, знижуючи ризик потрапляння в спам, підвищує довіру до адресу відправника та збільшує відсоток доставлених листів.

Не забувайте про ссилку “Відписатися від розсилки”

Звичайно, ні один бренд не хоче, щоб від його розсилки відписувалися, але можливість відмовитися від онлайн листів – важлива частина email-маркетингу:

  • без можливості відписатися підписник почне відправляти листи в спам;
  • поштові сервіси відмічають листи без кнопки відписки як спам, а більшість серверів взагалі не пропускають листи без форми відписки.

Репутація – наше все. Слідкуйте за нею

Навіть зібрана вручну база не дає гарантію, що ваша розсилка не потрапить в спам. Щоб такого не сталося доведеться довести поштовим службам, що ви не спамите:

  1. Налаштувати  email-аутентифікацію: підключити запис DKIM (цифровий підпис), SPF та протокол DMARC. Прописуються вони в настройках DNS.
  2. Відправляти листа із субдомена. Що відправляти розсилки, краще підключити субдомен, наприклад, не site.ua, а mail.site.ua. Це допомагає зберегти репутацію основного домена.
  3. Перевіряти репутацію відправника: репутацію IP та домена. Перевірити репутацію IP можна через Sender Score, домена — через MxToolbox.
  4. Використовувати Postmaster для статистики по розсилці. Він покаже кількість відправлених та доставлених листів, процент відписок, скарг , кількість прочитаних та видалених листів.

Не забувайте про аналітику

Поведінка підписників – кращий показник якості листів. Якщо ваша розсилка показує високий відсоток відкриття, переходів та конверсій, ви все робите правильно. Та навпаки.

Важливий показник. який необхідно відслідковувати в онлайн-маркетингу – Bounce Rate(відсоток листів, не доставлених до адресата). Якщо він перевищує 5% інтернет-провайдер просто блокує відправника.

Обов’язково варто відслідковувати будь яку реакцію користувачів на ваші листи, негативну в тому числі. Показник відсотка скарг на листи має бути не вище 0.5%.

Що повинно бути в листі. Про наповнення та контент

Навіть ідеально налаштована розсилка може опинитися в спамі. Чому? Тому що вас туди можуть відправити самі підписники. І тут оцінити “спамність” листа складніше, тому спробуємо розібратися в основних причинах.

Перше – сміттєві та стоп-слова в темі чи тілі розсилки. Звичайно, точного списку немає, але до них можна віднести:

  • слова, які стосуються працевлаштування (бізнес на дому,заробляйте, сам собі керівник, додатковий дохід);
  • фінансова тематика(найнижча ціна, наявність, дохід, угода,без вкладів, без комісії, виплати);
  • тема здоров’я(схудни, діагностика, ліки)
  • обіцянка безкоштовної вигоди, подарунків, бонусів;
  • Заміна букв цифрами, цфер буквами: одразу здається, що з листом щось не так;
  • велика терміновість( терміново, бігом, не впусти шанс);
  • експресивна подача, багато знаків оклику чи питання;

Друге на те, що потрібно звернути увагу – співвідношення зображень та тексту. Поняття “золотої середини” розмите: тому що мало тексту це погано, мало картинок – також погано.

Дослідження Email on Acid показало , що листи з текстом до 500 знаків можуть потрапити в спам, тому якщо ваші листи коротші, додавайте зображення. При цьому рекомендується відмовитися від вкладок в листі – цей прийом частіше за все використовують спамери для розсилки троянів. Замість вкладень чудово працюють ссилки на хмарове сховище. Використовуючи їх, уважно перевіряйте, куди вони ведуть, перевіряйте їх клікабельність. Та слідкуйте за вагою листа: email більше 100 Кб( без урахування картинок і вкладок) може не дійти до підписника.

Коротко підсумуємо

Утримати все в голові складно, тому ловіть короткий чек-лист: що потрібно зробити, щоб не потрапити в спам:

  1. Працювати тільки з базою, яку створили самі. Використовуйте одразу декілька каналів отримання підписників: форми pop-up і double opt-in, віджети, ледінги і т.д.
  2. Валідуйте базу. Відписуйте неактивних підписників.
  3. Перевіряйте репутацію домена.
  4. Відслідковуйте Bounce Rate.
  5. Пишіть тему, яка відповідає змісту листа.
  6. Замість  вкладок використовуйте ссилки на хмарне сховище.
  7. Перевіряйте, чи працюють ссилки в листі.
  8. Пишіть тему, яка відповідає контенту листа.
  9. Слідкуйте за вагою листа.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ