Як World of Warcraft прокачує навички менеджера: історія співвласника «Планета кіно»

Багато підприємців і інвесторів зізнаються в тому, що комп’ютерні ігри – це одна з улюблених версій дозвілля. Але ігри можуть бути не тільки розважати, а й навчати. Наприклад, командні онлайн-ігри добре тренують навички спілкування, керівництва і швидке прийняття рішень.

Дмитро Деркач, фото – AIN.UA

Про такий досвід і його користь для бізнесу розповів співвласник мережі кінотеатрів «Планета кіно» Дмитро Деркач.

Про кар’єру в World of Warcraft

Я грав в World Of Warcraft приблизно з 2007 по 2010 рік. У грі було 2 основних напрямки – PvP (змагання гравців проти інших гравців) і PvE (гравці проти оточення/environment). Я завжди грав за другим напрямом. Основні цілі в цьому напрямку – це first kill (яка гільдія першою в світі вб’є чергового боса в рейді з 25 осіб). Я завжди був в непоганих гільдіях, і нам навіть вдавалися деякі перші вбивства на сервері.

Як правило, гільдії, в яких я грав, були в топ-5 на сервері і в топ-100 в світі. Мій персонаж теж завжди входив в топ-100 в світі в своєму класі.

Я завжди брав активну участь в житті гільдій, був одним з лідерів, ніколи не виходило тихо відсиджуватися. Як правило, я грав одну з найвідповідальніших ролей в рейді – «танк» (це персонаж, який стримує боса, поки інші його атакують).

У якийсь момент в одній з гільдій ГМ (гільд-майстер, керівник гільдії – ред.) пішов, і я взяв керування на себе. Ми продовжували домагатися непоганих результатів.

Пізніше був мій найцікавіший, найскладніший і найкорисніший досвід. Я вже не хотів просиджувати в грі кожен день і вирішив грати лише кілька днів на тиждень, створив регулярний рейд (статик) з випадкових людей (рандомів), яким теж набридло задротствовать.

У нас був кістяк з 10-15 регулярних учасників, але кожен раз доводилося добирати в рейд випадкових людей. Незважаючи на це наш статик домагався результатів на рівні топ-10 гільдій сервера, я навіть примудрився одним з перших на сервері зібрати легендарну зброю.

Про те, які навички прокачує World of Warcraft

Управління гільдією дуже схоже на управління компанією з тією тільки різницею, що до гри багато людей не відносяться так відповідально, як до роботи і це додає складності.

Гра – це в першу чергу розвага у вільний час для 99% людей. Особливо це проявляється в рандомних рейдах, якими я часто керував. У топових, комерційних гільдіях люди грають щодня по 8-15 годин, вони готуються до кожного випробування (босу), ще до виходу офіційного релізу нового доповнення до гри, грають в бета-версії, вивчають всіх босів, щоб потім першими в світі зробити first kill.

У цих гравців – хороші спонсори, це – їхня робота. Я не грав на такому високому рівні, хоча якийсь час числився в такій топовій російськомовній гільдії (ймовірно, через те, що мій статик-рейд був популярним, а мені ім’я гільдії допомагало збирати більш досвідчених гравців).

У будь-якому випадку, в грі потрібно було:

  • зібрати мінімум 25 гравців різних класів і навичок, щоб ходити в рейди;
  • всім необхідно було вивчати правила, фішки, тактику для кожного боса;
  • чітко розподіляти обов’язки в рейді і кожному гравцеві чітко їх виконувати, а рейд-лідеру – стежити за кожним гравцем;
  • встановлювати дисципліну і домагатися дотримання інструкцій рейд-майстра (не всі завжди згодні з тактикою, яку він вибрав);
  • стежити за навичками кожного гравця, за їх результатами, когось залишати в запасі, встановлювати правила розподілу призів;
  • створювати правила гільдії і стежити за їх виконанням, карати за порушення.

Були розчарування, образи, конфлікти, скандали. Потрібно було постійно рекрутувати, мотивувати, утримувати людей, будувати репутацію гільдії (тобто, фактично працювати над брендом і HR-брендом гільдії).

У грі беруть участь люди різного віку (від 12 до 50 років), і доводилося враховувати особистісні якості кожного, вміти знаходити індивідуальний підхід. Спілкування відбувається голосом – це 25 осіб в одному аудіо-месенджері. І потрібно, щоб це не перетворилося на хаос, і одночасно з цим – щоб ніхто з ключових гравців не втратив інтересу. Адже більшість грає заради задоволення і в свій вільний час.

Пам’ятаю, у нас був один гравець, він був дуже позитивним і смішив усіх під час рейду. Коли щось не виходило, це допомагало підтримувати гарний настрій в команді. При цьому грав він не супер, допускав помилки, і це не всім подобалося. Доводилося пояснювати, що його позитивний настрій впливає на результати більше, ніж його помилки.

Чим управління гільдією в World of Warcraft схоже на бізнес

Це дуже схоже на управління звичайним бізнесом. У деяких гільдіях могло бути по 100-200 чоловік і кілька рейдів – це як досить велика компанія за українськими мірками. Управління хорошою гільдією, рейдом круто прокачували навички роботи з людьми, управління, комунікації, психології.

Якщо я на співбесіді чую, що кандидат професійно грав в World of Warcraft – для мене це корисний досвід і плюс для кандидата.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ