Європейський суд: користувач Facebook відповідальний за чужі хейтерські коментарі в своїх дописах

2 вересня 2021 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) погодився з рішенням судів попередніх інстанцій про те, що користувач соціальної мережі може бути визнаний винним за коментарі інших людей під його публікаціями.


Як то було

Права Sanchez v. France, за якою суд виніс таке рішення, стосується подій жовтня 2011 року. Тоді Жульєн Санчез, мер Брокера, міста на півдні Франції, під час виборів в парламент від партії «Національне об’єднання» (раніше «Національний фронт») опублікував в Facebook допис про свого політичного опонента. Його прибічники опублікували коментарі в дописі, які включали образливі для мусульманських жителів міста вислови.

В 2013-му році через такі коментарі Санчеза і авторів коментарів звинуватили в розпалюванні міжетнічного, релігійного та расового конфліктів. Справа дійшла до суду, де їх визнали винними і оштрафували на 4000 євро (суму штрафу потім знизили).

Після програних апеляцій в судах Франції, Санчез звернувся до ЄСПЛ з скаргою про порушення права на свободу висловлення думки, де його справу почали розглядати в вересні 2015 року.

Результат

ЄСПЛ після розгляду справи не погодився з тим, що рішення попередніх судів порушують праву свободи слова, і вирішив їх лишити без змін. На думку суду, Санчез – відповідальний за коментарі інших користувачів, які пропагандують ненависть до групи людей. Адже він не видаляв ці коментарі з свого посту протягом 6 тижнів, при цьому його Facebook-сторінка була доступна для загального перегляду. Це означає, що він несе відповідальність за зміст цих коментарів.

«Заявник свідомо зробив свій Facebook-акаунт публічним, дозволяючи своїм друзям публікувати там контент. Це означає, що він був відповідальним за те, щоб моніторити зміст опублікованих висловів. В додаток до цього, Карний суд підкреслив, що заявник не міг не знати, що його акаунт скоріш за все приверне коментарі політичного характеру, полемічне за поведінко., і значить, мусив навіть більш ретельно моніторити їх. А Апеляційний суд також визнав, що його статус як політичної фігури зобов’язував бути ще більш пильним в цьому питанні», – говориться в рішенні суду.

Рішення суду можна переглянути за посиланням:

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ