З січня Meta (Facebook) додає 20% ПДВ до своїх послуг в Україні

З січня 2022 року Meta додає 20% податку на додану вартість (ПДВ) за послуги своєї соціальної мережі Facebook в Україні. Про це AIN.UA було повідомлено компанії у відповідь на запит.

“Відповідно до нового правила ПДВ в Україні, з 1 січня 2022 року Facebook зобов’язаний за законом стягувати ПДВ з усіх продажів реклами всім рекламодавцям в Україні”, – повідомляє Meta.

Якщо коротко, правила з нового року для тих, хто купує рекламу в Facebook з України:

  • З початку січня 2022 року реклама у Facebook в Україні оподатковується ПДВ за місцевими ставками (20%). Це стосується тих рекламодавців, у яких країна бізнес- або персональної адреси встановлена ​​як «Україна», і хто не підтвердив, що є зареєстрованою юридичною особою або приватним підприємцем, і самі додали номер платника ПДВ до свого рекламного облікового запису Facebook.
  • Цей номер можна додати в особистих налаштуваннях, там же можна підтвердити, що ви є юридичною особою або приватним підприємцем, який сам визначає та сплачує ПДВ відповідно до Податкового кодексу України. У цьому випадку Facebook не додаватиме ПДВ до послуг, які ви купуєте. Логіка така, що й підприємець сам розраховує і сплачує цей податок, то соціальна мережа має цього делать.
  • ПДВ додаватиметься до рахунків автоматично за ставкою 20%. Але його використовують не до загального бюджету, який компанія чи користувач призначили на рекламу, а до чеку, яким вони оплачують рекламу.
  • Компанія також наголошує, що не може надавати податкові консультації та радить звертатися до юристів або податкових органів з питань ухилення від сплати податків.
  • Нагадаємо, що на початку грудня 2021 року Google також надіслала користувачам своїх платних сервісів в Україні лист із попередженням про подорожчання своїх послуг у зв’язку із цим законом. Справді, у червні 2021 року президент підписав закон No1525-IX, який запроваджує 20% ПДВ на онлайн-сервіси, які компанії-нерезиденти надають українським користувачам. Відповідно до нових правил, запроваджених цим законом, такі електронні послуги оподатковуються ПДВ (20%).

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ