За рік ціни на рекламу в соцмережах зросли від 20% до 108%

Рекламний бізнес Facebook, Google, Amazon та Snapchat стрімко розвивається, як і вартість реклами в серверах цих компаній. Причиною цьому стали зміни політики Apple в сфері відслідковування реклами, загальна тенденція переходу на електронну комерцію і зростаюча популярність цифрової реклами.

Як повідомляє Business Insider, ці фактори привели до того, що за останній рік вартість за тисячу переглядів на Facebook виросла на 89%, а на YouTube одразу на 108%.

Ріст вартості реклами в розрізі платформ

Amazon

Клієнти Amazon зіштовхнулися з особливо великими стрибками СРМ( ціни за тисячу переглядів банера). Середні ціни виросли з $3,60  в лютому до $8,60 в травні та червні 2021 року.

При цьому вартість одного кліку користувача зросла на 20% в період з першого по другий квартал 2021 року для всіх форматів реклами на платформі Amazon.

Facebook 

Facebook повідомив, що середня ціна за рекламу в другому кварталі 2021 року зросла на 47% в порівнянні з минулим роком і попередив інвесторів, що ціни на рекламу, скоріш за все, продовжують зростати і в другій половині цього року.

При цьому за даними компанії Measured в липні 2021 року ціна за тисячу переглядів на платформі Facebook зросла на 89% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року та склала $11.

YouTube 

YouTube  приніс  $7 млрд для Google,оскільки рекламодавці все частіше використовують відеосервіс, як основне місце проведення рекламних компанії, поступово відмовляючись від телебачення. Зростання склало приблизно 84% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

В липні ціна за тисячу переглядів на YouTube була вже на 108% більше, чим в аналогічний період минулого року.

Snapchat

В звіті про доходи за другий квартал Snap заявила, що зміна відстежень Apple не вплинула на доходи від реклами так сильно, як очікувалося, але попередив, що вони можуть впасти в другій половині року. Виручка Snap за квартал зросла до $982 млн., що на 116% більше, чим в минулому році.

Ціни за тисячу переглядів в Snapchat зросли на 64% в липні 2021 року в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

TikTok 

Ціни за тисячу переглядів в TikTok  в червні 2021 року виросли на 92%, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Як відмічає Business Insider , підвищення цін на рекламу в TikTok передбачає, що він починає приваблювати не тільки рекламодавців покоління Z, а й звичайних.

Чому росте вартість реклами

В подорожчанні реклами винні одразу три фактора:

  • Зміни Apple у відслідковуванні реклами скоротили об’єми цільової аудиторії реклами, в результаті чого рекламодавцям стало дорожче таргетувати свої оголошення аудиторії.
  • Рекламодавці переводять кошти з телебачення на цифрове мовлення та шукають найефективніші місця розміщення реклами.
  • Роздрібні торговці збільшили витрати на рекламу, щоб не відставати від переходу на електронну комерцію.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ