ЗМІ: Huawei стежила за користувачами по завданню китайського уряду

Компанія Huawei ділилася даними про китайських та іноземних користувачів з урядом КНР. До 2020 року презентації з докладним описом технологій відстеження зберігалися у відкритому доступі на сайті компанії, пише The Washington Post.

Згідно з документами, Huawei допомагала владі аналізувати голосові записи, порівнюючи їх з великою базою даних «голосових відбитків». Передбачається, що Китай використав цей інструмент з метою забезпечення держбезпеки, у тому числі для пошуку інакодумців у питаннях Тайваню та Гонконгу, а також етнічних відносин.

На іншому слайді показано комплексну систему спостереження за в’язницями. Очевидно, її використовували у виправних колоніях Внутрішньої Монголії, провінції Шаньсі, а також Сіньцзян-Уйгурському автономному районі.

Інша технологія відстеження, згадана у документах, визначає місцезнаходження «політичних діячів» за допомогою їх електронних пристроїв. За даними ЗМІ, її досі використовують у Гуандуні — найгустонаселеній.

Також у документі міститься інформація про використання технології спостереження Huawei у Сіньцзяні з 2017 року. Система розпізнавання осіб допомогла зловити «низку підозрюваних у скоєнні злочинів», йдеться у слайдах.

Журналісти визнали, що не можуть підтвердити авторство слайдів, однак вони були опубліковані на загальнодоступному веб-сайті Huawei і донедавна будь-який бажаючий міг отримати доступ до них.

За словами представника Huawei, компанія “нічого не знає про проекти, згадані у звіті Washington Post”, і вона надає “послуги хмарної платформи, що відповідають загальноприйнятим галузевим стандартам”.

Нагадаємо, у листопаді з’ясувалося, що Китай використовує технології біометричної ідентифікації проти “небезпечних журналістів”.

У травні програміст-інженер розповів про тестування на мешканцях Сіньцзяну системи розпізнавання емоцій у поліцейських дільницях.

У липні США запровадили санкції проти китайських ІІ-компаній за порушення прав уйгурів.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ